Accueil » Zvířata » Zjistěte, proč kočky spí s otevřenýma očima

Zjistěte, proč kočky spí s otevřenýma očima

Podle odborníků, koťata mohou spát až 18 hodin denně, zatímco starší kočky mohou spát až 20 hodin denně. Některé kočky spí během odpočinku s vyplazeným jazykem, jiné s mírně otevřenýma očima.

To vyvolává otázku, proč kočkovité šelmy spí s otevřenýma očima. Odborník vysvětluje, jak se chovají a proč obvykle spí několik hodin denně:

Je normální, že kočky spí s otevřenýma očima?

Spánek koček se proto dělí na dvě fáze REM (zkratka pro Rapid Eye Movement – rychlé pohyby očí) a non-REM.

V první fázi dochází k rychlým pohybům očí, které charakterizují nejlehčí spánek. Odpočinek koček účinně odpočívají přibližně 60 % času ve spánku REM. V non-REM spánku se tělo dostává do hlubokého klidu s intenzivně sníženou mozkovou aktivitou.

Neuronální aktivita není během spánku REM výrazně snížena. To kočce umožňuje vnímat své okolí a vysvětluje, proč kočky spí s otevřenýma očima.

Zjistěte, proč kočky spí s otevřenýma očimaZdroj: Capture Instagram

Proč kočky spí s otevřenýma očima?

Jak je vysvětleno výše, kočky spí s otevřenýma očima, protože ještě nedosáhly hlubokého spánku nebo spánku mimo REM.

Pokud tedy vaše zvíře spí s jedním nebo oběma očima otevřenýma, spí normálně. Pokud máte jakékoli pochybnosti, je samozřejmě nejlepší poradit se s veterinářem.

Zjistěte, proč kočky spí s otevřenýma očimaZdroj: Capture Instagram

Jak zlepšit kvalitu kočičího spánku?

Po vyloučení nemoci je dalším krokem kontrola každého prostoru pomocí kterým kočka prochází, aby určila zda má vhodnou kvalitu života, aby se pokusila tuto část svého života zlepšit.

Zde je několik tipů:

  • Rozdávání hraček
  • Maximální využití vertikálního prostoru v domě
  • Použití vizuálního obohacení
  • Používejte uklidňující vůně
  • Dodržujte správné stravovací návyky

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme nahlédnout do naší kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.