Accueil » Zvířata » Zde jsou vůně, které mají kočky rády, které je uvolňují a přitahují.

Zde jsou vůně, které mají kočky rády, které je uvolňují a přitahují.

Kočky mají čich 14krát lepší než my. To jim umožňuje rozlišit tisíce pachů. Tato vlastnost je velmi užitečná pro snadné zaznamenání pachů, které mají rády. Ale také k rychlé identifikaci těch, které se jim nelíbí. Zde jsou některé oblíbené kočičí pachy.

Olivovník

Listy olivovníku mají modifikující účinek na chování koček. Je to skutečně způsobeno druhem hořké fenolické sloučeniny zvané oleuropein. Ta se nachází také v zelených olivách a v oleji získaném z této rostliny. Vůně této látky nutí některé kočky olizovat a jíst části olivovníku.

Catnip

Catnip je rostlina podobná mátě, která produkuje chemickou látku, která kočky zcela změní. V přítomnosti této vůně kočkovité šelmy rostlinu skutečně olizují, otírají se o ni, skáčou nahoru a dolů a válejí se po podlaze.

Přečtěte si více
Toto štěně se vrátilo do útulku 11krát, zaměstnanci konečně pochopili srdcervoucí důvod

Zde jsou vůně, které mají kočky rády, které je uvolňují a přitahují.Zdroj: Capture Instagram

Ačkoli catnip má na zvíře nekontrolovatelný účinek, není pro kočky toxická ani návyková. Mírná expozice této rostlině proto nepředstavuje problém.

Zimolez

Vůně zimolezu, rostlina s příjemně vonícími květy přitahuje kočky a má na ně relaxační účinky.

Ačkoli její vůně vyvolává u zvířat pozitivní reakce, zimolez obsahuje bobule, které jsou pro kočky toxické. Z tohoto důvodu veterináři doporučují kočkám, aby se od těchto rostlin držely dál.

Levandule

Levandule, parfém nebo kolínská voda vyrobená z vůně květin. a listů tohoto keře je pro mnoho koček velmi přitažlivá a uvolňující.

Čtěte dále
Zde jsou 4 největší plemena psů na světě, jsou obrovští, ale láskyplní

Zde jsou vůně, které mají kočky rády, které je uvolňují a přitahují.Zdroj: Capture Instagram
Tymián

Tymián, jedna z nejoblíbenějších aromatických rostlin.Tymián je jednou z nejpřitažlivějších vůní pro naše kočičí společníky. Podle veterinářů je navíc díky svým zklidňujícím a protizánětlivým vlastnostem prospěšný a pomáhá léčit podrážděné a zanícené oči těchto zvířat.

Kromě toho jeho vůně působí jako přírodní relaxant, a proto u koček podporuje klid. Nejlepší je použít tymiánový esenciální olej nebo nechat kočku k rostlině přivonět.

Ovocné vůně

Kočky rychle vnímají charakteristické vůně. Kočkovité šelmy rychle vnímají charakteristické, intenzivní vůně ovoce, jako jsou jahody, broskve a melouny. Mnohé z těchto plodů totiž poskytují tělu zvířete prospěšné látky, jako jsou antioxidační, čisticí a močopudné vlastnosti, stejně jako vláknina a velké množství vitamínů.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Přečtěte si více
Kočky také trpí ledvinovými kameny, zde jsou plemena, která jimi trpí nejčastěji

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.