Obsah
Tady jsou příznaky, že pes není v pořádku, a jak na ně reagovat!
Odedávna se má za to, že lidé a psi jsou nejlepší přátelé. Navzdory rozdílům spolu dokážou dobře žít a vzájemně se podporovat. Jejich vzájemná důvěra je silnější než jakýkoli jiný vztah se zvířaty. Je však škoda, že toto zvíře nemůže komunikovat se svým pánem. V této části vám vysvětlíme příznaky, které vedou k domněnce, že je vaše zvíře nemocné. Podrobnosti!
Poznejte dobře zvyky svého psa!
Jistě, žádná věda ani jazykové prostředky neumožnily navázat spojení se zvířaty. Příroda to tak chtěla, aby oddělila svůj svět od našeho. Přesto nastane určitý okamžik, kdy pocítíte potřebu se psem promluvit. To je například případ, kdy váš pes není v nejlepší kondici! Svého psa máte velmi rádi a nesnesete, aby se dostal do potíží. Vaším největším přáním by bylo zjistit, co se mu honí hlavou..
Abyste toho dosáhli, musíte mít se svým psem vynikající vztah. Mimo jiné, musíte ho co nejlépe poznat. Tímto způsobem se dozvíte o mnoha jeho každodenních zvycích. Bude pro vás snazší určit jeho očekávání. To se pak stane způsobem vzájemné komunikace! Pokud se někdy bude chovat divně, okamžitě poznáte, že něco není v pořádku. Proto můžete reagovat odpovídajícím způsobem!
Zde je několik běžných signálů, podle kterých poznáte, že má štěně potíže!
Pokud si s jazyky domácích mazlíčků nevíte rady, máme pro vás řešení. Existuje několik spolehlivých triků, jak rozpoznat, že má vaše štěně potíže. V následujících řádcích vám o nich povíme! Kromě změny zvyku může někdy náhle se stávají agresivními. Vždy se jedná o zjevnou reakci psa, který na sebe chce upozornit. Kromě toho můžete vidět, že když se ho dotkne, zvýší se mu teplota.
Obvykle by se pes měl pohybovat maximálně mezi 38 a 39 stupni. Protože domácí zvíře má vždy tendenci se držet kolem našich tlapek, opak by byl překvapivý. Za tímto účelem si řekněte, že pokud se před vámi skrývá, je to problém. Když se situace zhorší, může se dokonce stát, že nebude chtít jíst ani pít. Stejně tak musíte být ostražití, pokud má problémy s pohyblivostí. Nečekejte ani vteřinu a převezměte kontrolu nad situací. Pomozte mu, aby se cítil lépe! Jak to můžete udělat?
Řiďte se našimi radami, které vašemu psovi pomohou!
Především vám doporučujeme předem se vyškolit v první pomoci v nouzi užitečné pro psa. Nemusíte ani čekat, až bude psovi nejhůř! Budete tak vědět, co v takové situaci dělat. Naučte se například Heimlichovu metodu pro případ, že se vaše zvíře dusí. Budete mít také příležitost naučit se rozpoznávat jeho životně důležité funkce.
Přesto se vždy doporučuje obrátit se na odborníka. Existují choulostivé okolnosti, kdy váš pes potřebuje navštívit veterináře. Z tohoto důvodu byste měli neváhejte kontaktovat svého veterináře v případě potřeby. I když je svátek nebo neděle, nebojte se jít na kliniku. Vždy má být k dispozici odborník na telefonu.