Accueil » Zvířata » Zde jsou uvedeny závažné důsledky uvázání psa nebo kočky.

Zde jsou uvedeny závažné důsledky uvázání psa nebo kočky.

Podle veterináře Oskara Ahumady může mít svázání psa nebo kočky hrozné následky pro jejich fyzickou a emocionální pohodu. Následky také závisí na typu plemene.

Znalec dále uvádí, že tento typ akce vůči psům a kočkám považuje za týrání zvířat.

Mluvíme o zvířatech, která jsou volná od narození až do svých posledních dnů. Uvázané zvíře může trpět různými následky v chování.

Přečtěte si více
Zde jsou vůně, které mají kočky rády, které je uvolňují a přitahují

S ohledem na podmínky chování, pokud máte psa na vodítku, jehož plemeno má tendenci být teritoriální, tato akce tento instinkt ještě zesílí.

Odborník zdůrazňuje, že psa nelze vinit z jeho povahy.. Vysvětluje totiž, že k agresi může vést i pouhé omezení prostoru psa (například na dvorku domu). Toto chování vysvětluje tím, že zvíře si zvykne vídat stejné tváře, a když vnímá cizího člověka, identifikuje ho jako hrozbu.

„Psi potřebují určitý prostor a čas. Kromě toho jim lidé, kteří se o ně starají, musí věnovat zvláštní pozornost. Jinak se psi dostanou do stresu a změní své chování,“ vysvětluje.

Zde jsou vážné důsledky uvázání psa nebo kočkyZdroj: Capture Instagram
Co se stane, když budete mít kočku na vodítku?

Mentalita koček je taková: „Jsem doživotně svobodný. Nemůžete mě zavřít. A pokud ano, onemocním. Nutno podotknout, že to závisí i na vzdělání kočky,“ vysvětluje.

Přečtěte si více
Toto štěně se vrátilo do útulku 11krát, zaměstnanci konečně pochopili srdcervoucí důvod

Podle odborníka, zavřít nebo uvázat kočku znamená zcela ji odříznout od její přirozenosti, což může vést k depresi.

Takže držet psa nebo kočku uvázanou provazy má hrozné následky pro jeho zdraví. Ale také na jejich chování. Brání jim v pohybu, zkoumání a přiměřených reakcích na prostředí. Brání jim také vyhýbat se negativním situacím nebo podnětům a vhodně se socializovat.
Uvázaný pes nebo kočka: zde jsou vážné důsledkyZdroj: Capture Instagram

Zdravotní následky pro psa nebo kočku jsou následující: vypadávání srsti, rány, poškození kloubů, mozoly a léze způsobené kontaktem s pevnými povrchy. Ale také stres, problémy s imunitním systémem, dýchací problémy, dehydratace, zánět spojivek, dermatitida a zánět středního ucha. A pokles svalové hmoty, poranění páteře, obezita, cukrovka a kardiovaskulární problémy.

Mezi dopady na jejich duševní stav a chování patří např. frustrace, úzkost, deprese, hyperaktivita, neustálé štěkání, agrese. Ale také stereotypie (opakující se pohyby, postoje nebo hlasy bez konkrétního účelu), nedostatek socializace.

Přečtěte si více
Zde jsou 4 největší plemena psů na světě, jsou obrovští, ale láskyplní

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.