Accueil » Zvířata » Zde jsou uvedeny některé nemoci, které kočky přenášejí na člověka a z nichž některé mohou být smrtelné.

Zde jsou uvedeny některé nemoci, které kočky přenášejí na člověka a z nichž některé mohou být smrtelné.

Zde jsou uvedeny nemoci, které kočky přenášejí na člověka a z nichž některé mohou být smrtelné.

Kočky patří mezi nejoblíbenější domácí zvířata na světě. Jsou to skutečně krásná, elegantní a láskyplná zvířata, která mohou zpříjemnit každý domov.

Přestože jsou však kočky neuvěřitelně čistotná a zdravá zvířata, mohou také přenášet nemoci na člověka.

Zde jsou některé z nemocí, které mohou kočky přenášet na člověka

Toxoplazmóza: Toxoplazmóza je onemocnění způsobené parazitem Toxoplasma gondii. Toto onemocnění je nebezpečné zejména pro těhotné ženy. Může způsobit vrozené vývojové vady plodu.

Přečtěte si více
Zde jsou vážné důsledky uvázání psa nebo kočky

Kočky, z nichž některé jsou velmi citlivé na stříhání srsti, se mohou tímto parazitem nakazit konzumací syrového masa nebo pozřením infikovaného trusu. Mezi příznaky toxoplazmózy u lidí patří horečka, bolest hlavy, svalů a únava.

Kampylobakterióza Kampylobakterióza: Kampylobakterióza je další bakteriální onemocnění, které se na člověka přenáší kontaktem s kočičími výkaly.

Mezi příznaky patří průjem, horečka, bolesti břicha a zvracení. Také lidé s oslabeným imunitním systémem jsou vůči tomuto onemocnění obzvláště zranitelní. Jako jsou malé děti a starší lidé.

Nemoci, které kočky přenášejí na člověka; některé mohou být smrtelnéZdroj: Capture Instagram

Kočky Kočky mohou přenášet respirační onemocnění i na člověka. Nejčastějším z těchto onemocnění je onemocnění roztoči, známé také jako alergie na kočky. Mezi příznaky patří kýchání, rýma a slzení očí. V nejtěžších případech může onemocnění roztoči způsobit astma.

Přečtěte si více
Zde jsou vůně, které mají kočky rády, které je uvolňují a přitahují

A nakonec vztek Vzteklina je virové onemocnění, které účinně postihuje centrální nervový systém a přenáší se kousnutím nebo škrábnutím infikovaného zvířete.

Nemoci přenášené kůží

Kromě toho kočky mohou také přenášet kožní onemocnění na člověka. Nejčastějším z těchto onemocnění je pásový opar, který je způsoben plísní na kůži kočky.

Příznaky Příznaky pásového oparu jsou kulaté, šupinaté léze na kůži. Dalšími kožními chorobami, které mohou kočky přenášet na člověka, jsou svrab a bleší dermatitida.

Prevence nemocí přenášených kočkami

Majitelé koček by proto měli zajistit, aby jejich zvířata neměla přístup k syrovému masu nebo kontaminovanému krmivu. Kromě toho by si měli po manipulaci s kočičí toaletou umývat ruce, pravidelně čistit kočičí toaletu a držet kočky uvnitř. Dalším způsobem, jak zabránit přenosu onemocnění z kočkovitých šelem na člověka, je dodržování správné hygieny.

Přečtěte si více
Zde jsou 4 největší plemena psů na světě, jsou obrovská, ale láskyplná

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.