Accueil » Zvířata » Zde jsou nejlepší vysavače na psí a kočičí chlupy

Zde jsou nejlepší vysavače na psí a kočičí chlupy

Domácí mazlíčci dávají hodně lásky. Ale také znečišťují dům, zejména zvířata jako psi a kočky. V závislosti na ročním období mohou zaplnit podlahu, pohovku, postele… miliony chlupů. Představujeme vám ty nejlepší vysavače!

Jak funguje vysavač pro psy a kočky?

Vysavač pro domácí zvířata funguje stejně jako běžný vysavač. Má však několik velmi užitečných funkcí nebo příslušenství pro domácnosti, které mají domácími zvířaty. Obecně nabízejí větší sací výkon. Ale také speciální kartáče, které účinně sbírají nečistoty a chlupy, aniž by se ucpaly. To je jeden z nejčastějších problémů vysavačů, kdy za krátkou dobu nasbírají velké množství vlasů.

Kromě toho je možné si vybrat mezi různými typy podle potřeb každé domácnosti a místa, kde chcete uklízet. K dispozici máte stojaté, nádobové nebo robotické vysavače použitelné pro čištění (především) podlah nebo koberců. Zatímco ruční vysavače jsou užitečné pro odstraňování vlasů z pohovek nebo těžko přístupných míst.

Jaké modely vybrat?

Pro toto srovnání vysavačů pro domácí mazlíčky, jsme vybrali čtyři různé typy vysavačů na odstraňování chlupů a nečistot: kanystrový vysavač AEG LX7 (s průměrnou známkou 7,75 bodu), ruční vysavač Cecotec Conga Immortal Animal (8), vertikální vysavač Dyson V15 Detect Absolute (9,5) a robotický vysavač Rowenta X-plorer 40 Series Animal Care (7,5).

Nejlepší vysavače pro psy a kočky

Vybrané modely byly používány minimálně 15 dní v domácnosti se psem, který pelichá a denně chodí po zahradě, kde je bláto, špína a další nečistoty.

Vysavač Dyson V15 Detect Absolute pro domácí mazlíčky:

Nejlepším testovaným vysavačem pro domácí mazlíčky je Dyson V15 Detect Absolute se speciálním kartáčem na dlouhé a krátké chlupy, který dokonale zachytí všechny psí a kočičí chlupy. Je vybaven LED technologií, která zviditelňuje neviditelný prach. Má také tři režimy výkonu, které vysávají všechny typy částic a aktivují se automaticky v závislosti na množství nečistot a čištěném povrchu.

Zde jsou nejlepší vysavače na psí nebo kočičí chlupyZdroj: Instagram
Ruční vysavač pro domácí mazlíčky Cecotec Conga Immortal:

Jedná se o ruční vysavač s vysokým sacím výkonem a výdrží až 25 minut nepřetržitého provozu.

Zde jsou nejlepší vysavače na psí nebo kočičí chlupyZdroj: Capture Instagram

V tomto případě vysavač pro psy a kočky Cecotec Conga Immortal Animal Hand sbírá chlupy poměrně rychle. Ale pouze v případě, že chlupů není mnoho. Jinak to trvá dlouho, protože baterie se rychle vybíjí, asi za 15 minut. Dobití pak trvá čtyři až pět minut.

Vysavač pro domácí mazlíčky AEG LX7

Pro čištění psích a kočičích chlupů, Speciální nástavce lze použít k zachycení dlouhých i krátkých chlupů. Nástavce mají ve spodní části červenou látku, na kterou se chlupy přilepí, pokud jich není příliš mnoho k sebrání.

Zde jsou nejlepší vysavače na psí nebo kočičí chlupyZdroj: Capture Instagram

Vysavač AEG LX7 pet je bezsáčkový a má speciální omyvatelný antialergický filtr, který pomáhá čistit odpadní vzduch. Filtr je velmi užitečný, aby se zabránilo nepříjemným zápachům při vysávání. Velká nádoba na nečistoty o objemu 1,4 litru a vysavač váží 7,6 kg, což je na přenášení po domě trochu těžké.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Domácí mazlíčci.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.