Accueil » Zvířata » Zde jsou nejlepší tipy, jak naučit psa chodit bez vodítka.

Zde jsou nejlepší tipy, jak naučit psa chodit bez vodítka.

Zde jsou nejlepší tipy, jak naučit psa chodit bez vodítka.

Někdy naši domácí mazlíčci vyžadují více svobody a prostoru. Stejně jako někteří majitelé také potřebují, aby jejich psi cvičili jiným způsobem a v jiném kontextu. Je však nutné vědět, jak to udělat, aby byl váš mazlíček v bezpečí.

Pokud chcete, aby si váš pes užíval venčení jiným způsobem, ukážeme vám, jak naučit psa chodit bez vodítka.

Znalost základních povelů

Přimět psa k procházce mimo vodítko a zůstal poslušný, musí nejprve znát základní povely. Neměl by být v období výcviku, ale měl by mít tyto znalosti již integrované.

Přečtěte si více
Video, tato kočka má neuvěřitelný reflex, aby chytila rybu

Některé z povelů, které váš pes potřebuje znát, jsou: Psi se musí naučit: sedni, lehni, stůj, stůj, tady, zůstaň.

Nejdůležitější z těchto povelů pro venčení psa mimo vodítko je, aby k vám přišel, když ho zavoláte. V opačném případě může váš mazlíček utéct a bude velmi obtížné ho najít.

Je váš pes zvyklý chodit na vodítku?

Je důležité, aby již chodil na vodítku.. Důvod je velmi jednoduchý: pobyt venku je pro psa zpočátku velmi vzrušující. Proto může být nervózní a svým chováním dokonce projevovat nejistotu.

Když k této reakci dojde na vodítku, máme k dispozici prostředek kontroly. Pokud však psa náhle konfrontujeme s vnějším prostředím bez pomoci vodítka, riskujeme ztrátu kontroly, která může být vážná.

Přečtěte si více
Video, kočka napadla veterináře, který očkoval svého psího společníka

Zde jsou nejlepší tipy, jak naučit psa chodit mimo vodítko.Zdroj: Capture Instagram
Jděte do bezpečného a klidného parku

Několikrát, když poprvé pustíte psa z vodítka, byste to neměli dělat v jakémkoli prostředí. Jděte do parku, mimo dopravní ruch a s co nejmenším počtem rušivých vlivů, aby pes zůstal klidný a vnímal vaši přítomnost a povely.

Držte ho na vodítku a nechte ho jít.Ale nejdřív ho držte na vodítku. Pokud si vaše zvíře zvyklo chodit na vodítku, musí se naučit chodit stejně i bez vodítka.

Můžete tedy svého psa venčit na vodítku po dobu 10 minut. Poté pokračujete odvázáním vodítka. Vždy ho však přimějte, aby šel vedle vás!

Poté, když je prostředí vhodnéPak je možné psa z vodítka zcela odvést. Může se pak od vás vzdálit, aniž by se ztratil z dohledu. Pak ho přivoláte zpět k sobě. Když vyhoví, měli byste pak použít pozitivní posilování, abyste upevnili proces učení.

Přečtěte si více
Video, překvapivé narození Skippera, psa se šesti nohama a dvěma ocasy

Pokaždé, když k vám pes přijde na zavolání, nabídněte mu pamlsek. Tento systém odměn by měl být zachován dlouhodobě, alespoň po dobu jednoho měsíce. Pak se postupně stane sporadickým zvykem.

Jak vycvičit psa k chůzi bez vodítka? S těmito tipy to zvládneteZdroj: Capture Instagram
Hra na schovávanou

Když váš pes přijde k vám, když ho zavoláte, je čas naučit ho, aby vás našel, i když vás nevidí. Musíte se tedy schovat a přivolat ho tak, aby byl schopen vás hledat a vrátit se k vám, i když nedojde k očnímu kontaktu.

To bude velmi užitečné, když prostor chůze se rozšíří a trasa bude dynamičtější. To umožní, aby se váš pes procházel vedle vás. Ale také aby vás následoval, aniž byste museli neustále upoutávat jeho pozornost.

Jak bylo uvedeno výše, je důležité Dávejte na svého psa pozor, nikdy ho nespouštějte z očí. Schovejte se za strom a zavolejte ho. Když se k vám vrátí, nabídněte mu pamlsek.

Přečíst
Rozloučila se se svým papouškem před smrtí, reakce ptáka je ohromující

Rozšiřující se prostor

Postupně a až si váš pes na tento nový způsob venčení zvykne, můžete ho vzít do větších parků, kde je více lidí a více psů. Samozřejmě pouze v případě, že je dostatečně socializovaný.

Samozřejmě doporučujeme V bezpečném prostředí vodítko odstraňte. Ulicím s dopravou a nebezpečným oblastem byste se skutečně měli vyhnout, pokud chcete, aby váš pes chodil bez omezení.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.