Accueil » Zvířata » Zde jsou 4 nejdražší plemena koček

Zde jsou 4 nejdražší plemena koček

Kočky jsou domácí mazlíčci, kteří milují své majitele. Jsou také velmi inteligentní a známé svou krásou. Pokud se rozhodnete přijmout kočku do svého domova, nezapomeňte, že existuje mnoho různých plemen, ze kterých si můžete vybrat. Například většina domácích koček je sice přátelská, ale některé jsou láskyplnější než jiné.

Kočičího společníka si tedy můžete vybrat z různých plemen. Mezi nimi jsou i taková, která jsou považována za drahá. V tomto článku představujeme čtyři z nich.

4 plemena koček

Van turecká kočka

Jeho tělo je robustní a silné. Kromě toho potřebuje suchou, křupavou stravu, která mu při žvýkání pomáhá odstraňovat zubní kámen. Při tomto typu stravy bude kočka potřebovat pít více vody.

Přečtěte si více
Zde jsou nejlepší cviky, které můžete dělat se svým psem doma!

Zde jsou 4 nejdražší plemena koček; ceny jsou vysokéZdroj: Capture Instagram

Jedná se o kočku pocházející z Turecka. V Turecku je dokonce považována za národní poklad. Nejuznávanější a mezinárodně žádané exempláře mají zcela bílou srst a obvykle vykazují heterochromii.

Přibližná hodnota: 1 000 €.

Norská lesní kočka

Ačkoli vzhled této kočky je poněkud divoký a zanedbaný, Norské lesní kočky jsou velmi společenské a přátelské. K cizím lidem se obvykle chovají trochu rezervovaně, ale nejsou uštěpačné.

Zde jsou 4 nejdražší plemena koček; ceny jsou vysokéZdroj: Capture Instagram

Toto plemeno má dlouhou srst. Proto je třeba je pravidelně kartáčovat. Velmi dobře vycházejí se zvířaty jiných druhů a vždy si budou chtít hrát.

Přečíst
Tříletý chlapec s Downovým syndromem nemá žádné kamarády, tento pes mu navždy změní život

Přibližná hodnota: 1 500 eur.

Bengálská kočka

Je velmi podobná levhartům. Jeho plemeno je skutečně výsledkem náhodného křížení leoparda a kočky domácí. Proto vyžaduje hodně trpělivosti a výcviku, aby se přizpůsobila domácímu prostředí.
Zde jsou 4 nejdražší plemena Zdroj: Capture Instagram

Přesto si tato zvířata dokážou získat velkou náklonnost ke svým majitelům. Právě jejich srst je činí tak krásnými a exkluzivními.

Přibližná hodnota: 3 000 eur.

Přečíst
Dávejte si pozor na tato znamení, která psi dávají, když se cítí v nebezpečí

Perská kočka

Vyznačují se dlouhou, měkkou srstí. Jsou středně velké až velké. Samci mohou vážit až 7 kg a samice až 6 kg. Mají krátké, robustní nohy s chomáčky chlupů mezi prsty.

Zde jsou 4 nejdražší plemena kočekZdroj: Capture Instagram

Jsou to obecně velmi klidné kočky, ale ne příliš společenské. Proto je pro ně ideální být jediným domácím mazlíčkem v domácnosti. Rádi se však mazlí a jsou v blízkosti svých majitelů. Jsou na ně skutečně velmi vázáni.

Přibližná hodnota: 1 000 eur.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit náš Kategorie Zvířata.

Přečtěte si více
3 znaky, podle kterých poznáte, zda je vaše kočka šťastná, podle odborníků

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.