Accueil » Zvířata » Zde je seznam nejinteligentnějších živočichů na planetě.

Zde je seznam nejinteligentnějších živočichů na planetě.

Inteligentní zvířata. Bytost je považována za inteligentní, pokud je schopna chápat, uvažovat, a tedy činit určitá rozhodnutí. Je také schopen vytvořit si ucelený obraz o okolní realitě. Zpravodajství je tedy úzce spojen s uvažováním.

Je jasné, že zvířata nesplňují všechny požadavky této definice, ani nejsou schopny vyrovnat se kognitivní síle, abstrakci nebo mentální kapacitě lidského mozku. Na některé věci se však specializují a přizpůsobují tomu svůj um jedinečným způsobem.

V některých ohledech by se dalo říci, že jsou chytřejší nebo funkčnější, dokonce než… lidék plnění těchto specifických úkolů. Většina z nich jim umožňuje přežít ve volné přírodě. Tato zvířata jsou považována za nejinteligentnější mezi miliony, které sdílejí planetu navzájem a s lidmi.

Veverky (Sciuridae)

Veverky mohou být malé, ale jejich mozek bychom neměli podceňovat. Ačkoli se jejich inteligence zaměřuje na jen jednu věc: sběr potravin. Pokud jde o organizaci hledání potravin a jejich skladování, jsou jejich mozky obzvláště vhodné. Proto si pamatují přesné místo, kde měli zásoby potravin nebo kde je získali, i když od té doby uplynula dlouhá doba.

Zdroj: Capture Instagram
Sloni (Elephantidae)

V porovnání s ostatními zvířaty, sloni mají větší mozek. Protože však záleží na poměru hmotnosti těla a mozku, jsou sloni podle nelidských měřítek vysoce inteligentní. Tito obrovští pachydermové jsou schopni vytvářet a zpracovávat nejsložitější sociální interakce. Zdá se, že znají pojmy jako empatie a solidarita. A mají vynikající paměť.

Zdroj: Capture Instagram
Kočky (Felis catus)

Ti, kteří mají kočky protože domácí zvířata tato zvířata velmi dobře znají a mohla by nám o svých přátelích vyprávět neuvěřitelné podrobnosti. kočkovité šelmy. Kočky jsou vynikající lovci, jsou mrštné, tiché, vytrvalé a disponují schopnost multifunkční smyslové schopnosti.

Zdroj: Capture Instagram
Psi (Canis lupus familiaris)

Ačkoli úrovně inteligence se liší plemeno od plemene, obecně se však snadno učí novým dovednostem a rychle reagují na lidský výcvik. Většina psů je navíc velmi zvědavá a empatická. Zdá se, že právě jejich vysoká emoční inteligence z nich pravděpodobně udělala nejlepšího přítele člověka. A žijí téměř ve všech koutech světa, kromě Antarktidy.

Zdroj: Capture Instagram
Velryby (Balaenidae)

Jsou známí pro svou velikost, ale ne vždy pro svou inteligenci. Tito obrovští savci často používají složité zvuky pro komunikaci Jsou schopni spolu komunikovat a velmi efektivně koordinovat své skupinové aktivity. Jsou také schopni řešit problémy a vytvářet týmové strategie. Inteligentní zvířata.

Zdroj: Capture Instagram
Papoušci (Psittacoidea)

Ačkoli jejich slavná schopnost mluvit je čistě mimetická, jak většina lidí ví, papoušci mají vynikající paměť (proto jejich schopnost napodobovat a opakovat) a stejně jako mnozí další na tomto seznamu mají schopnost řešit problémy, což může být překvapivé.

Zdroj: Capture Instagram
Delfíni skákaví (Tursiops truncatus)

S ohledem na vztah mezi hmotností tělesná hmotnost a kvocient mozkový kvocientJe vědecky prokázáno, že delfíni skákaví mají největší mozek v živočišné říši. Tato zvířata se vyznačují pokročilými komunikačními schopnostmi. Mají však také pojem vědomí a dokáží se rozpoznat v zrcadle. Inteligentní zvířata.

Zdroj: Capture Instagram
Prasata (Sus-scrofa)

Za prase středního věku se považuje také inteligentní než tříletý člověk. Dokážou se přizpůsobit složitým situacím a mají úžasnou schopnost učit se novým dovednostem. Tento vysvětluje proč se stali tak dobrými zvířata domácí zvířata.

Zdroj: Capture Instagram
Šimpanz (Pan)

Kromě toho, že se šimpanzi podobají lidétato zvířata mají také schopnost “ think „Mohou manipulovat se svým prostředím a používat nástroje, které komunitě pomáhají plnit určité úkoly. Mohou manipulovat se svým prostředím a používat nástroje, které pomáhají komunitě plnit určité úkoly. Obecně jsou považováni za nejinteligentnějšího živočicha na světě, hned po Homo sapiens, který nikdy nesmí zapomenout na svůj zvířecí stav. Inteligentní zvířata.

Zdroj: Capture Instagram

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.