Accueil » Zvířata » Zde je 7 důvodů, proč se psi třesou

Zde je 7 důvodů, proč se psi třesou

Přemýšleli jste někdy, proč se psi třesou? Dokonce i když není zima, nebo když se zdá, že to nic nevysvětluje. Alespoň nic viditelného? V závislosti na příčině může být třes skutečně něčím bezvýznamným nebo může znamenat problém, který je třeba co nejdříve léčit.

Proč se psi třesou: zde jsou nejčastější důvody

Ve skutečnosti se třes psů jen tak nestane. Vždy existuje nějaká příčina. Například vnější podnět nebo něco vážnějšího, jako je nemoc. Nejčastější příčiny jsou následující:

1. Podchlazení.

Když se teplota vašeho Když teplota vašeho psa výrazně klesne, začne se třást. To může být způsobeno velmi chladným prostředím nebo účinky léků. V takovém případě si kromě třesu všimnete, že je váš pes apatický a napůl spí. Abyste mu pomohli, měli byste mu dát něco teplého a udržovat ho hydratovaného.

2. Spánek REM.

Pokud si všimnete, že se vašemu psovi ve spánku třesou tlapky, nemějte obavy. S největší pravděpodobností sní a tvrdě spí. Nejlepší je nechat ho na pokoji a nebudit ho. Může být vyděšený. Až sen skončí, třes přestane.

3. Horečka.

Pokud se u psa zvýší běžná teplota a je vyšší než 39 stupňů, může to znamenat zdravotní problém, jako je např. infekci nebo virus. Vezměte ho co nejdříve k veterináři na vyšetření. Ten vám poradí, co dělat dál.

Zde je 7 důvodů, proč se psi třesouZdroj: Capture Instagram
4. Hypoglykémie.

Při poklesu hladiny cukru v krvi může být jedním z příznaků třes psů. Pokud k tomu dochází pravidelně, měli byste se poradit svého veterinárního lékaře, abyste zjistili jestli nemá cukrovku. Měli byste pečlivě sledovat jeho stravu. Hypoglykémie je častější, pokud je váš pes malý.

5. Osteoartróza a další problémy související s věkem.

Jak váš pes stárne, může trpět osteoartrózou nebo jinými problémy s kostmi, které způsobují bolest a třes nohou. Může mít dokonce potíže s chůzí. Bude proto potřebovat specifickou léčbu k nápravě situace.

6. Stres a nervové stavy.

Když je pes ve stresu nebo je konfrontován s něčím děsivým, může se třást. Je to proto, že neví, jak se s danou situací vyrovnat. Může to být také způsobeno tím, že je nervózní poté, co nás dlouho neviděl, hlasitým hlukem a dalšími příčinami.

7. Nadměrné cvičení.

Po nadměrném cvičení se u psů může objevit třes. To není příliš znepokojující. Není to způsobeno žádnými zdravotními problémy. Ačkoli pokud se často unavují, může být třeba je zkontrolovat.

Třes u psů: často kladené otázky

Toto jsou nejčastější příčiny třesu u psů, ale ne jediné. Kromě toho se objevují některé otázky, které jsou poměrně časté.

1. Můj pes se v klidu třese: proč?

Ptáte se sami sebe: „Můj pes se v klidu třese a žádný z důvodů na seznamu nesedí, čím by to mohlo být způsobeno?“. První věc, kterou je třeba vědět, je, že ne vždy existuje důvod třesu u psů. Ve skutečnosti existují psi, kteří mají jednoduše několik svalových křečí, aniž by to byl důvod k obavám.

Zde je 7 důvodů, proč se psi třesouZdroj: Capture Instagram
2. Můj pes se třese, jako by mu byla zima: proč?

Třes u psů často způsobuje pocit chladu, i když to není vždy příčinou. Někdy není důvod žádný, jak je uvedeno výše. A někdy je příčinou věk, intoxikace nebo nějaký jiný problém. V závislosti na tom ho možná budete muset vzít k veterináři, aby tuto hypotézu potvrdil nebo vyvrátil. Zejména pokud je třes velmi častý.

3. Co se může stát, když se mému psovi třesou zadní nohy?

Třesení zadních nohou může být důsledkem věku. Nervové buňky začínají s přibývajícím věkem vašeho domácího mazlíčka ztrácet své spojení. Za třes může být zodpovědná také chronická bolest kloubů. Nejlepší je obrátit se na odborníka, aby vyloučil nějaké závažné nebo méně závažné onemocnění.

4. Může být příčinou třesu vašeho psa selhání ledvin?

Selhání ledvin u psů může způsobovat třes. Příčinou je hromadění toxinů, které se z těla nevylučují. Ačkoli u psů jsou často jasnější příznaky než třes, které tento problém určují.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.