Accueil » Zvířata » Zde je 6 důvodů, proč váš pes v noci vyje

Zde je 6 důvodů, proč váš pes v noci vyje

Vytí může být také znamením, že je váš pes osamělý nebo se vás snaží varovat před nebezpečím. Váš pes může také výt, aby vám dal najevo, že něco chce. Například pamlsek.

Zvířata používají mnoho typů vokalizace, polohy těla a pohyby, kterými posílají zprávy ostatním zvířatům a lidem. Stejně jako štěkání nebo vrčení je i vytí charakteristickou vokalizací, kterou psi používají ke komunikaci.

1. Váš pes reaguje na něco, co slyší

Mnoho psů vyje, když je stimulováno vysokými zvuky, jako jsou sirény nebo alarmy. Je to také pravděpodobná reakce na hudbu.

Přečíst
Pes začne kopat v hrobě, náhle se zastaví a začne štěkat.

Tyto reakce na hlasité zvuky jsou prastarým instinktem. Vlci se ve volné přírodě dorozumívají vytím. Vytím se zvíře snaží potvrdit, že slyší zvuk a je připraveno reagovat.

Tento typ vytí obvykle začíná, když pes slyší zvuk sanitky nebo podobného vozidla, a přestane, když se zastaví. I když může být nepříjemné, obvykle není alarmující.
6 důvodů, proč váš pes vyje (něco to pro vás znamená)Zdroj: Capture Instagram

2. Váš pes se vás snaží varovat před nebezpečím.

Může také výt, aby signalizoval něco, o čem má podezření, že je pro vás nebezpečné. „Trochu jako psí poplašný systém“.

Například, když kolem vašeho domu prochází cizí lidé, můžete slyšet vytí vašeho domácího mazlíčka. V tomto případě se váš pes snaží dům chránit. Vytí je tedy jeho způsob, jak vetřelcům signalizovat, že na jeho území nejsou vítáni.

Přečíst
Proč se zdá, že psi vědí, kolik je hodin? Odpověď odborníků

3. Váš pes rozpozná ostatní psy

Tato zvířata pocházejí z vlků. Stejně jako mnoho jiných psích chování má tedy i vytí své předky v chování vlků ve volné přírodě.

„Hlavním cílem vytí je komunikace s ostatními psy.

Vlci často vyjí, aby oznámili svou pozici ostatním členům smečky. Nebo aby zastrašili ostatní zvířata a chránili své území. Když váš pes vyje, může se snažit o totéž.

6 důvodů, proč váš pes vyje (něco to pro vás znamená)Zdroj: Capture Instagram
4. Váš pes něco chce

V některých případech může být vytí přesně to, co váš pes hledá.

Přečtěte si více
Adoptovaný osel se chová jako rodinní psi, je rozkošný!

Někteří psi používají vytí jako nástroj verbální manipulace, aby dosáhli toho, co chtějí. Například když mají hlad a chtějí pamlsek.

5. Váš pes je úzkostný

Pokud váš pes trpí úzkostí Pokud váš pes trpí separační úzkostí, když je daleko od vás, může výt, aby se vyjádřil.

Protože u něj nejste, nemůžete vědět, zda je to váš případ. Ledaže byste to natočili, když jste pryč, nebo se zeptali sousedů, zda občas neslyší křik.

6. Váš pes je zraněný

A konečně, pokud váš zvířecí vyje častěji než obvyklePokud má vaše zvíře nějaký problém, zejména pokud se zdá být naléhavý nebo akutnější, měli byste zkontrolovat, zda není zraněno. Je totiž důležité nechat ho vyšetřit veterinárním lékařem, aby se vyloučily jakékoli základní zdravotní problémy.

Přečtěte si více
Mohou vaše starosti způsobit onemocnění vašeho domácího mazlíčka? Odpověď odborníků

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.