Accueil » Zvířata » Zde je 5 věcí, které podle studie psi na lidech nesnášejí.

Zde je 5 věcí, které podle studie psi na lidech nesnášejí.

Zde je 5 věcí, které podle studie psi na lidech nesnášejí.

Psi jsou oblíbenými domácími mazlíčky mnoha lidí. Ale tito živí tvorové mají také své vlastní osobnosti, jak potvrzuje studie. „Psi ve volné přírodě jsou schopni používat složité lidské signály k signalizaci. Debottam Bhattacharjee skutečně vysvětluje, že psi reagují na lidské referenční signály a rozvíjejí kognitivní funkce, které jim umožňují navázat pouto se svými pány.

Výzkum dokonce naznačuje, že mnoho psů se jejich osobnost vyvíjí na základě jejich zkušeností s lidmi. A to díky zjevným komunikačním gestům. Proto psi stejně jako my nesnášejí určité věci, ale jaké to jsou?

Naše chování, které psi nenávidí

Psi Psi jsou obecně láskyplní a věrní svým majitelům. Určité chování však může vyvolat jejich smutek nebo dokonce strach, například:

Pro čtení
Video, Pes zastavil boj mezi tygrem a lvem a to je důvod, proč se tak stalo

1. Výkřik

Když na psa křičí jeho majitel, může cítit úzkost nebo strach. Navíc nemusí rozumět tomu, co se děje.

Abyste ho přiměli k poslušnosti, aniž byste na něj museli křičet, je třeba praktikovat techniku zvanou pozitivní posilování. Ta spočívá v rozpoznání a schválení dobrého chování zvířete tím, že se mu dostane uznání. Například pochvalou nebo procházkou.
Zde je 5 věcí, které psi podle studie na lidech nesnášejí.Zdroj: Capture Instagram

2. Nutí ho komunikovat s ostatními

I když je pravda, že psi se vyznačují tím, že jsou společenská zvířata.ale jsou lidé a zvířata, které nemají rádi. Proto je vhodné spíše než je nutit do interakce identifikovat signály jejich těla, které naznačují, že na daném místě nebo v dané společnosti být nechtějí.

Totéž platí, když je jejich majitelé nějakým způsobem oblékají. Ať už je to oblek nebo kabát, který je chrání před chladem. Přestože se jedná o akt lásky ke zvířatům, může to být pro některá z nich nepříjemné.

Přečtěte si více
Video, Pes strávil 24 hodin vedle psa sraženého autem a zachránil mu život

Zde je 5 věcí, které podle studie psi na lidech nesnášejí.Zdroj: Capture Instagram
3. Úzkost z opuštění

Pes je úzkostný, když vidí, že jeho majitel opouští domov.Ať už je důvod jakýkoli. Reakcí psa je totiž chování, které ho rozruší a znervózní. Někteří psi mají tendenci chodit k posteli svého majitele nebo si brát jeho věci, aby cítili jeho vůni a necítili se osamělí.

4. Nenechte je čichat

Jeden z nejoblíbenějších momentů psů je procházka. Tehdy poznávají svět kolem sebe podle čenichu. Pokud na ně tedy jejich majitel tlačí nebo jim k tomu nedává prostor, může se cítit nepříjemně. Také mnoho těchto míst je označeno (jejich močí) a považují je za bezpečná.
Tady je 5 věcí, které psi podle studie na lidech nesnášejí.Zdroj: Capture Instagram

5. Objetí

Jak bylo uvedeno výše, psi jsou typicky láskyplní. Neplatí to však pro všechna plemena. To znamená, že někteří psi si mohou mazlení vykládat nikoli jako láskyplné, ale jako dominantní.

To je důvod, proč pes, i když se cítí otrávený, toleruje takové chování, které nepřijímá stejně, pokud je to jeho pán nebo cizí člověk. Je proto nutné děti nabádat, aby nehladily nedůvěřivé psy, protože není známo, jak budou reagovat.

Přečtěte si více
Video, otevřela zavřený pytel na odpadky a musela zavolat pomoc

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.