Accueil » ZPRÁVY » Zastávky Ladies European Tour na Floridě

Zastávky Ladies European Tour na Floridě

Zastávky Ladies European Tour na Floridě
(Poskytuje Tennis World USA)

Ladies European Tour (LET) se zastaví v zámoří na Floridě na turnaji Aramco Team Series (19.-21. května), kde se představí Italky Virginia Elena Carta a Alessandra Fanali, které minulý týden obsadily čtvrté místo na Jabra Ladies Open ve Francii.

Ladies European Tour, kalendář

Osmý závod sezóny Tour a druhý z pěti podniků značky Aramco 2023 se bude konat na hřišti Trump International ve West Palm Beach. Tento týden se na hřiště vydá 108 golfistek z 25 zemí, aby se utkaly v individuální soutěži na 54 jamek s cutem po prvních 36 jamkách.

Pro týmovou soutěž je formát stejný jako v předchozích ročnících a zahrnuje 36 jamek s týmy složenými ze tří profesionálů a jednoho amatéra. Velké pole se 7 z 10 nejlepších v Race To Costa del Sol (pořadí na okruhu).

Mezi nimi je i současná vedoucí hráčka Aditi Ashok, která se na LET vrací poprvé po druhém místě na turnaji Aramco Saudi Ladies International a dvou umístěních v první pětce na LPGA Tour. Na turnaji nechyběla ani Švédka Linn Grant, vítězka Race to Costa del Sol 2022, která bude chtít navázat na své páté vítězství na turnaji LET Jabra Ladies Open z minulého týdne.

Obhájkyně titulu Lexi Thompsonová ze Spojených států a novozélandská golfistka Lydia Ko, světová trojka, jsou také favoritkami. Podceňovat nelze ani šestinásobnou vítězku LPGA Tour Jessicu Korda, sestru světové jedničky.

Světová jednička Nelly. Alessandra Fanaliová ve svém prvním roce na tour zaznamenala velmi dobrý start, když se dvakrát umístila v top 10 a na čtvrtém místě, a nyní je 13. v pořadí.
Virginia Elena Carta po dobrém vstupu do sezóny devátým místem na Magical Kenya Open pokračovala mezi vzestupy a pády, výsledkem jsou dvě umístění ve středu žebříčku a dva cuty oproti dalšímu devátému místu v týmu.

Cenový fond činí 1 000 000 dolarů. Florida je nejjihovýchodnějším státem Spojených států, z jedné strany ji omývá Atlantik a z druhé Mexický záliv. Má stovky kilometrů pláží. Město Miami je známé svými latinskoamerickými kulturními vlivy a pozoruhodnou uměleckou scénou, stejně jako nočním životem, zejména v luxusní oblasti South Beach. Orlando je proslulé svými zábavními parky, například Walt Disney World.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.