Accueil » Zvířata » Zachránil vlka před smrtí a adoptoval ho pro experiment, nemůže ho nechat jít.

Zachránil vlka před smrtí a adoptoval ho pro experiment, nemůže ho nechat jít.

Zachránil vlka před smrtí a adoptoval ho pro experiment, už se s ním nemůže rozloučit

Na této zvěčněné scéně tohoto vlka ho jeho majitel objímá a usmívá se. Zvíře s šedavou srstí a medově zbarvenýma očima vyplazuje jazyk a vypadá uvolněně. Panuje mezi nimi přirozená symbióza: společně jsou šťastní.

V květnu objevili zemědělci na okraji města Astrachaň vrh opuštěných mláďat. Chystali se je všechna zastřelit. Ivan však jedno z nich zachránil: Sieri (rusky serij, což znamená „šedý“). Nejprve ho adoptoval jako součást experimentu. Pak k němu přilnul a už se s ním nemůže rozloučit.

„Jsou noci, kdy spím jen dvě hodiny. Žít s vlkem je velmi těžké,“ říká hlavní hrdina příběhu. Ve Volgogradu na jih od Moskvy je velká zima. Ivan, který pracuje v domově důchodců, tam žije se svou dcerou a dvěma psy v domě, který pro své zvíře speciálně upravil.

Přečíst
Dvě opice vniknou do domu a napadnou rodinu, jedna osoba zemře

Vlk jako přítel

V dokumentu je pak s tímto mužem veden rozhovor: „Říkáte, že pracujete v domově důchodců. Přesto říkáte, že nemáte rád lidi. Proč je nemáte rád?

„Nejsem Ježíš Kristus, nemusím mít lidi rád, abych jim pomohl. Pokud mám lidi rád, nemohu svou práci dělat dobře.“
Zachránil vlka před jistou smrtí, adoptoval ho pro experiment a teď bez něj nemůže žít.Zdroj: Capture Instagram

Co vám Sieri přináší, co u jiných nenajdete?

Vlk zůstává vlkem ve všech situacích. Proto děláme všechno společně: chodíme, spíme a jíme.

Ivan, 46 let, odpovídá stručně. Je to dobromyslný muž. Díky svým vousům vypadá jako Viking. Měří 180 cm a váží 100 kg. I přes svou statnost je však pro něj zvíře výzvou: není to pes.

Přečtěte si více
Tohle je důvod, proč kočky tak milují kartonové krabice

Pro jeho profilový obrázek WhatsApp, Rus si vybral fotografii Sieriho, když byl ještě štěně. „Vlk mi zabírá veškerý volný čas, nemůžu nikam chodit,“ říká. Když Ivan nepracuje, chodí se svým zvířetem na procházky. A říká, že jednou s ním šel osm hodin; „100 kilometrů za pět dní“.

Jednou jste vysvětlil, že „Vlci se od psů velmi liší: kde pes žádá, vlk vyžaduje. Co požaduje Sieri?

„Nemůžete nutit vlka, aby seděl a čekal.. Pokud se potřebuje projít, udělá to. Škrábe na dveře a kouše do stěn. Vlk se výměnou za potravu může naučit plnit jakýkoli příkaz. Ale snazší je pro něj pokusit se mi to jídlo vzít.

Zachránil vlka před jistou smrtí, adoptoval ho pro experiment a teď se bez něj neobejde.Zdroj: Capture Instagram
Jaký je Sieri?

Je velmi inteligentní, a proto velmi nezávislý. Sieri je skutečně zvědavý, trénovaný a aktivní. Žít s vlkem znamená chovat se jako vlk.

Přečíst
Tady je důvod, proč jsou tříbarevné kočky tak výjimečné

„Na druhou stranu dáváte najevo, že Sieri je součástí experimentu… Snažíte se vytvořit pokročilého křížence vlka a psa s výraznými vlastnostmi, který by mohl spolupracovat se záchrannými týmy.

Hybrid vlka a psa má smysl pro intuici, inteligenci a vytrvalost mnohem rozvinutější než u psů. Často se používá ve speciálních službách a k ochraně státních hranic. Pokud je tedy považován za domácího mazlíčka, je vynikajícím ochráncem svých majitelů a jejich majetku.

Sieri jednou pokousal dívku. Proto někteří lidé říkali, že by měl nosit náhubek. „Přiběhla k vlkovi a natáhla k němu ruku, chtěla ho pohladit. Snažil jsem se ji zastavit, křičel jsem na ni, ať na něj nesahá. Vlk se lekl a kousl ji. Náhubek mu nedávám, protože s ním má problémy pořádně dýchat. Zákon o zvířatech umožňuje, aby se vlk pohyboval bez náhubku,“ vysvětluje.

Iván říká, že se snažil několikrát kontaktovat různé organizace, aby mu pomohly najít „polopřírodní“ prostor. Tvrdí však, že jeho žádosti byly ignorovány.

Přečtěte si více
Video, pes se ztratil v lese a vrátil se domů s nečekaným přítelem

Postarali byste se o Sieriho navždy, i kdyby to znamenalo obětovat mnoho věcí ve vašem životě?

Ten muž skutečně sní o tom, že si koupí velký pozemek a usadí se tam. Místo, kde by jeho zvíře mohlo konečně žít v lepších podmínkách. Přiznává však, že si to zatím nemůže dovolit. „Sieri nemůže žít ve volné přírodě, ani v zoologické zahradě. V Rusku neexistují žádná rehabilitační centra pro divoká zvířata,“ říká.

Navíc říká, že si Sieriho nechá navždy. Nyní je součástí jeho rodiny.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.