Accueil » ZPRÁVY » Wilander přiznává: Všichni bývalí tenisté závidí Novaku Djokovičovi, protože…

Wilander přiznává: Všichni bývalí tenisté závidí Novaku Djokovičovi, protože…

V neděli oficiálně začíná Roland Garros 2023. French Open, po Australian Open druhá největší událost roku, byl vždy synonymem pro velkou podívanou, bitvy a příběhy, které se vyprávějí.

Příběh Rafaela Nadala, který v Paříži zvítězil ve 14 případech, letos napsat nelze. Před týdnem španělská hvězda oznámila své bolestivé odstoupení z turnaje, což způsobilo velkou bolest a smutek mezi jeho fanoušky, kteří budou muset čekat ještě déle, než ho uvidí zpět na kurtu.

Mats Wilander, trojnásobný vítěz pařížského majoru, je přesvědčen, že z jeho absence jsou nešťastní i jeho soupeři, zejména Novak Djokovič: „Myslím, že je zklamaný, že na těchto kurtech nemůže hrát Rafa.

Myslím, že Djokovič je asi nejvíce zklamaným hráčem turnaje. Pravděpodobně by rád vyhrál své 23. French Open, své třetí, tím, že by porazil Rafu Nadala,“ řekl sportovní komentátor.

Mats Wilander a aféra GOAT

Poté připouští, že pokud bude Novak i nadále vyhrávat, bude považován za nejlepšího hráče všech dob : „Doufám, že Rafa a Novak skončí se stejným počtem grandslamových titulů, a pak bude Roger Federer vždy zmiňován v jedné větě jako nejlepší všech dob.

Pokud počítáme největší pouze z hlediska grandslamů, pak bych řekl, že Novak bude s velkou pravděpodobností obětním beránkem. Samozřejmě, pokud za 20 dní vyhraje v Paříži, bude favoritem na vítězství ve Wimbledonu.

Pokud také vyhraje, rázem se ocitne na třech Majorech v řadě. Mluvíme o někom velmi důležitém, protože by měl šanci vyhrát kalendářní Grand Slam,“ vysvětlil. Wilander také přiznal pocit žárlivosti vůči Srbovi, který je tak blízko historickému úspěchu: „My všichni bývalí hráči závidíme Novakovi sebevědomí, které musí mít, když drží 22 grandslamů.

Skutečnost, že by se mohl stát nejlepším hráčem všech dob v příštích 20 dnech, musí být tak krásná věc, svým způsobem tak nervy drásající. Určitě to nebude jeho poslední šance.

Ale bylo by trochu ironické, kdyby ten rekord překonal tím, že by vyhrál Rafův turnaj,“ uzavřel. Půjde o historický ročník Roland Garros, turnaj, na němž Srb startuje jako třetí nasazený a bude se snažit získat třetí korunu proti svým nejlepším soupeřům Carlosi Alcarazovi a Daniilu Medveděvovi. foto: FFT

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.