Accueil » ZPRÁVY » Wilander o Novaku Djokovičovi: vyhraje ještě nejméně dva grandslamy

Wilander o Novaku Djokovičovi: vyhraje ještě nejméně dva grandslamy

Novak Djokovič 2023 začal nejlepším možným způsobem. Srbský šampion vyhrál Australian Open, čímž „pomstil“ situaci z loňského roku, kdy se tenista nemohl zúčastnit kvůli pravidlům očkování.

Po Austrálii však Srb zvolnil tempo a jeho antuková „série“ nesplnila očekávání. Ani v Římě se nedařilo a Nole vypadl ve čtvrtfinále, kde ho porazil mladý Dán Holger Rune. Oba muži se spolu utkali již před několika měsíci v Bercy a talentovaný seveřan zvítězil.

Do Roland Garros zbývá jen několik dní, což je událost, na níž bude chybět obhájce titulu a v níž v důsledku toho Novak začíná jako favorit. Jeho poslední výsledky na antuce však jeho fanoušky znepokojují, s čímž však bývalý tenisový šampion Mats Wilander nesouhlasí.

Komentátor Eurosportu promluvil během pořadu a vyjádřil svůj názor na Djokovičův stav a byl obzvláště optimistický.

Wilander a jeho slova o Novaku Djokovičovi

Bývalý tenista vyjádřil svůj názor slovy: „Myslím, že v současné době hraje s procenty, řekněme, že dávkuje své síly.

Myslím, že i přes svůj pokročilý věk získá ještě nejméně dva grandslamové tituly a může jít na pět. Na druhou stranu čísla z posledních několika grandslamových turnajů mluví sama za sebe.

Od svého prvního titulu v Austrálii má průměr 1,3 nebo 1,4 slamu ročně. Ví, že jediné, co musí udělat, je zůstat zdravý, aby nadále vyhrával grandslamy.

Může hrát na všech čtyřech turnajích, ať už je to Wimbledon, Roland Garros nebo zejména další dva turnaje. To jsme nakonec viděli v jeho výkonech. Nyní je čas, aby Djokovič zamířil na Roland Garros, které se bude hrát od konce května do začátku června.

Nadal se turnaje nezúčastní a Srb spolu s jedničkou Carlosem Alcarazem a Holgerem Runem patří k favoritům na vítězství v turnaji. Novak Djokovič bude v Paříži usilovat o zisk svého 23. grandslamového titulu, čímž by se stal historickým lídrem v počtu grandslamových turnajů. V současné době se s 22 tituly dělí s Nadalem.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.