Accueil » ZPRÁVY » Výkon Alexandera Zvereva je podroben přísné analýze

Výkon Alexandera Zvereva je podroben přísné analýze

Alexander Zverev byl po svém odstoupení z turnaje Masters 1000 v Římě viditelně skleslý a Němec prohlásil, že v současné době hraje „nejhorší tenis od roku 2015 nebo 2016“ a je „1000 kilometrů za nejlepšími hráči“.

V 16. kole v Římě prohrál Zverev s Daniilem Medveděvem ve dvou setech, přičemž Rus porazil Němce 6-2, 7-6 (3). Zverev se po většinu sezóny potýkal s formou a konzistencí, přičemž Němec měl v roce 2023 bilanci 14-13 výher a porážek.

Zverev, který loni dosáhl svého kariérního maxima v podobě druhého místa, nyní vypadne z Top 25 a poprvé po mnoha letech už nebude nejvýše postaveným německým tenistou.

„Nechce se mi nic říkat, protože jsem vypadl dříve, než jsem chtěl,“ řekl Zverev podle DW televizi Sky. Zverev dále uvedl, že je „1000 mil daleko“ od nejlepších hráčů. „Pokud chcete říct, že jste ve hře, musíte alespoň jednou vyhrát.

A to já nedělám. Teď nejsem schopen dojít v turnaji daleko. Tohle je pravděpodobně můj nejhorší tenis od 2015, 2016. Má to svůj důvod… Nezapomněl jsem, jak hrát tenis, ale taková je teď realita a nedá se o tom mluvit,“ řekl Zverev.

V čem je pro Zvereva problém?

Před několika dny se německá tenisová legenda Boris Becker podělila o svůj názor na Zverevovy problémy. Při vystoupení v podcastu Das Gelbe vom Ball německého Eurosportu Becker řekl, že Zverev „v současné době nehraje dobrý tenis“. „To už je minulost a po 12 měsících je realita brutální.

Takový je sport. Je opět fit, ale nemůže dosáhnout formy, kterou měl před rokem. Existuje pro to mnoho důvodů. Důležité je, a on je k sobě vždy velmi kritický, že si to uvědomuje, že je k sobě upřímný a nesvádí to na smůlu, smůlu, vítr nebo příliš horké slunce, ale že nehraje dostatečně.

Jsem si jistý, že se na to podívá se svým týmem a vrátí se k lepšímu tréninku. Podle mého názoru Zverev momentálně nehraje dobrý tenis,“ řekl Becker o Zverevovi. Alexander Zverev se zranil loni na Roland Garros, když byl uprostřed jedné z nejlepších bitev proti Rafaelu Nadalovi, dokud ho osud nezasáhl.

Jeden z jeho kotníků neuklouzl a Němec utrpěl nejvážnější zranění ve své kariéře. Ve městě světla se snažil získat zpět svůj lesk.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.