Accueil » ZPRÁVY » Výjimečná sobota pro Jihoameričany na Roland Garros, tři z nich postoupili mezi posledních 16 hráčů.

Výjimečná sobota pro Jihoameričany na Roland Garros, tři z nich postoupili mezi posledních 16 hráčů.

Skvělý den pro jihoamerický tenis na Roland Garros. V sobotu se na kurtech francouzského areálu představilo pět hráčů z tohoto regionu a tři z nich si zajistili účast v poslední šestnáctce.

Nejdůležitějším vítězstvím bylo bezpochyby vítězství Argentince Francisca Cerúndola, který vyřadil hráče Top 10 v osobě Američana Taylora Fritze. Cerúndolo dokázal v utkání s devátým nasazeným hráčem turnaje zabrat a porazil ho 3:6, 6:3, 6:4, 7:5.

Krajan Tomáš Martin Etcheverry rovněž rozhodl o své výhře 6-3, 7-6, 6-2 nad Chorvatem Bornou Čoričem (15). O další vítězství se postaral Nicolás Jarry z Chile, který se podruhé v kariéře dostal do druhého týdne grandslamového turnaje.

Podařilo se mu to díky výhře nad Američanem Marcosem Gironem 6:2, 6:3, 6:7, 6:3. Pro Jihoameričany to však nebyl ideální den, protože Argentinec Genaro Alberto Olivieri a Brazilec Thiago Seyboth Wild prohráli.

Olivieriho rozdrtil šestý nasazený Holger Rune z Dánska, který vyhrál 6-4, 6-1, 6-3, zatímco Seyboth Wild prohrál v pěti setech (3-6, 7-6, 2-6, 6-4, 6-0) s Japoncem Jošihitem Nišiokou.

Jak dopadlo pět jihoamerických hráčů, kteří v sobotu nastoupili na kurt ve třetím kole Roland Garros. Kdo z Cerúndola, Etcheverryho a Jarryho dojde v Paříži nejdál?

â COMPLETE HAITAGE â

ð¦ð- @FranCerundolo poráží Fritze (3-6, 6-3, 6-4, 7-5) a poprvé se dostává do poslední šestnáctky grandslamového turnaje.

Další výzva: ð©ð° Holger Rune – ATP Tour en Español (@ATPTour_EN) 3. června 2023

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.