Accueil » Zvířata » Video, proč se tito medvědi bojí? Pravda, ze které tuhne krev v žilách

Video, proč se tito medvědi bojí? Pravda, ze které tuhne krev v žilách

Mihovi Maklanovi, který pracuje jako průvodce a fotograf, se podařilo natočit scénu, která by se na první pohled mohla zdát komická: medvědí rodinka vyděšená bez zjevného důvodu. Miha Maklan vysvětlil, že rodiny s malými mláďaty jsou často ve střehu.

Slovinský případ

Slovinsko je známé lovem v rámci národního programu „udržitelného hospodaření“. Odborníci se však shodují, že tito medvědi jsou ohrožení. Pod záminkou, že představují nebezpečí pro člověka, bylo v roce 2017 usmrceno 93 divokých medvědů. Blízkých setkání“ s medvědy ve slovinských lesích je přibližně 100 ročně. Případů zranění je však málo. Většina z nich je navíc důsledkem lidské neopatrnosti při přibližování se k medvědímu brlohu.

Není proto překvapivé, že tito medvědi jsou tak vystresovaní. A že panikaří při sebemenším pohybu. Koneckonců, lidé do jejich teritoria jen tak nezasahují. V určitých intervalech je také zabíjejí. „trvalé účely“.. Po celém světě jsou medvědi zranitelní nebo ohrožení. Především kvůli ničení jejich přirozeného prostředí a nelegálnímu lovu.

Přečtěte si více
Dojemné video psa, který pomáhá svému kamarádovi přes plot, aby si mohli společně hrát

V mnoha zemích navíc existují zákony na ochranu medvědích populací. Bohužel se zdá, že se na ně často zapomíná. Na ochranu přirozených biotopů medvědů před společnostmi zabírajícími půdu a pytláky jsou zapotřebí finanční prostředky a zdroje.

Video: Proč se tito medvědi bojí? Pravda vás nechá chladnýmiZdroj: Capture Instagram
Aktuální situace ve světě

Podle IUCN, Mezinárodního svazu ochrany přírody mají pouze dva druhy medvědů stabilní nebo rostoucí populace. Jedná se o medvěda hnědého a medvěda černého amerického. Ostatních šest druhů medvědů každoročně ubývá a jejich přežití je stále více ohroženo.

Mimochodem, všichni známe případ medvědů pand a snahu Číny chovat tento druh v zajetí, aby nevyhynul. Čína však nadále ničí přirozené prostředí pand. Takže bez ohledu na to, kolik lidského úsilí je vynakládáno na jejich ochranu, nemohou bez svého životního prostředí přežít. Život v zajetí navíc není řešením.

Co se dá dělat?

Nejdříve je třeba těmto zvířatům lépe porozumět. Mnoho filmů a reportáží je představuje jako nebezpečné. Ve skutečnosti však nejsou všechny druhy agresivní a útoky na člověka nejsou nikdy neoprávněné.

Přečíst
Žena díky svému psovi objeví tajný dokument svého manžela

Zlepšeme tedy obraz medvěda v naší společnosti a naučme se s ním žít. Nejde o to snížit jejich populaci, abychom se vyhnuli nebezpečí. Ale pochopit jejich povahu a předcházet jim. Koneckonců les je jejich domovem a my jím jen procházíme.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit kategorii Zvířata.

pic.twitter.com/6i0PQdZ2S1

– Maria Bolivar (@MariaBo33324137) 22. března 2023

Přečtěte si více
Kočka zachránila život 83letého majitele po pádu do rokle

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.