Accueil » Zvířata » Video neuvěřitelného skoku této „akrobatické“ kočky, je to štěstí nebo dovednost?

Video neuvěřitelného skoku této „akrobatické“ kočky, je to štěstí nebo dovednost?

Video neuvěřitelného skoku této kočky „akrobatky“, je to štěstí nebo dovednost?

Kočky nás vždy překvapují svými výjimečnými vrozenými schopnostmi. Tato však překonala všechna očekávání, když skočila přes dva metry.

Není to snadné Není snadné najít postel, která by dokonale vyhovovala vašim potřebám. Když už tedy nějakou najdete, je nejlepší neztratit ji ze zřetele. Přesně to muselo napadnout tohoto akrobatického kocoura, který zabil dvě mouchy jednou ranou tím, že přeskočil ze skříně na stůl na svou oblíbenou přistávací plošinu.

Králové přistání

Kočky jsou více než skvělí skokani odborníky na přistání. Od věku dvou měsíců jsou totiž schopny uniknout i těm nejokázalejším pádům díky svému nepřekonatelnému smyslu pro rovnováhu. To je pravděpodobně důvod, proč chodí po parapetu okna v desátém patře bytu a šplhají po tenkých větvích stromů. Pokud spadnou, vědí, že se jim podaří pád přerušit.

Přečtěte si více
Tady je důvod, proč jsou tříbarevné kočky tak zvláštní

Akrobatická' kočka, zde je jeho neuvěřitelný skokZdroj: Capture Instagram

Stejně jako my mají tedy smysl pro rovnováhu ve vnitřním uchu. To se skládá z pěti trubic s připojenými chloupky a tekutinou uvnitř. Kromě vnitřního ucha pomáhají kočkám vyhnout se pádu i další smyslové orgány. Zejména při skocích: jejich vousky.

pic.twitter.com/k0j55EdDtl

– Maria Bolivar (@MariaBo33324137) 22. března 2023

Přečtěte si více
Video, pes se ztratil v lese a vrátil se domů s nečekaným přítelem

Pokud je jejich smysl pro rovnováhu závislý na sluchu, kočky počítají vzdálenosti pomocí svých fousků. Z toho vyplývá jejich význam v každodenním životě.

Kromě toho kočka reaguje na pád za méně než desetinu sekundy. Při pádu pak nejprve otočí hlavu, aby si vynutila vyrovnání páteře, a poté umístí tlapky do přistávací polohy.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.