Accueil » Zvířata » (Video) Našli plačící štěně, ale není to pes, ale ohrožený druh.

(Video) Našli plačící štěně, ale není to pes, ale ohrožený druh.

(Video) Našli plačící štěně, ale není to pes, ale ohrožený druh.

Na adrese zahrada jejich domuaustralská rodina našel zraněné štěně. Mysleli si, že je to pes, a neváhali ho adoptovat. Po nějaké době však zjistili, že se nejedná o psa. není ve skutečnosti pes.

Rodina se ujala zvířete, o kterém si myslela, že je to malý pes nebo liškaa ošetřil ji. Poté ho odvezli k veterináři. Veterinář vysvětlil, že zvíře bylo staré osm až deset týdnů. Kromě toho provedl testy DNA, aby potvrdit, o jaký druh zvířete se jedná.

K mému překvapení tyto testy DNA potvrdily, že štěně australská rodina nalezená na zahradě není pes.. Zvíře, které se zdálo těžce zraněné a plačící, schované v rohu dvorku rodinného domu ve Wandiligongu v Jižní Austrálii, skutečně bylo, dingo; poddruh příbuzný asijským vlkům.

Rodina se rozhodla pojmenovat toto štěně Wandi:

Toto zvíře, pojmenované WandiV tomto případě znaky na zádech připomínaly útok dravého ptáka, například orla.

Dingo byl předán australské policii. Nadace Dingonadace, která se zabývá ochranou tohoto druhu.

Její ředitelka Lyn Watsonová pro CNN uvedla, že je velmi vzácné, aby organizace přijala stoprocentně čistokrevného dinga.

Australská nadace Dingo Foundation sdělila americké televizi ABC:

Velmi dobře se přizpůsobil, i když zůstává divoký a vždycky bude. Zdá se, že je velmi šťastný a miluje lidi, kteří se o něj starají.

To je stále neuvěřitelné abyste ji viděli. Mnozí se také těší, až vyroste. Ale také proto, abychom viděli, jak spolupracuje s ostatními dingy.

Červený seznam druhů Unie Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN) klasifikoval dinga jako „ohrožený“ poddruh. Nyní jsou však dingo na základě údajů, které přezkoumaly různé vědecké skupiny, považováni za „ohrožené“. zranitelné“ .

Existují několik populačních skupin psů dingo v různých zemích jihovýchodní Asie. Také v Austrálii (viz mapa umístění).

Dva z problémů ochrany tohoto poddruhu ve volné přírodě jsou křížení s domácími nebo divokými psy. A odchyt jedinců pro chov a prodej jako domácích mazlíčků.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.