Accueil » Zvířata » Veterinář odhalil 4 plemena koček, která byste si nikdy neměli kupovat

Veterinář odhalil 4 plemena koček, která byste si nikdy neměli kupovat

Veterinární influencer ve videu na TikToku podrobně popsal čtyři plemena koček, která by se podle něj neměla nikdy kupovat. Důvodem je to, že jsou “ problematické“ . V reakci na video se milovníci koček pustili do diskuse, která stále pokračuje.

Ve videu profesionální „Ben The Vet“vysvětluje, že „by vždy adoptoval jakékoli plemeno kočky. Ale nikdy by nepodporoval chov některých z nich.

Z “ problémy Mezi „problémy“, které autor podrobně popisuje u každého plemene koček, které nedoporučuje vlastnit, patří problémy s chováním a různé zdravotní problémy.

Přečtěte si více
Můj pes všechno kouše: Jak mu v takovém chování zabránit?

Vzhled, špatná nálada a obvyklé zdravotní problémy.

V čele seznam „nechtěných“ kočekVeterinář se zmínil o bengálské kočce. „Jsou to krásné kočky s krásnou srstí, chápu, proč je lidé mají rádi,“ řekl Ben.

Nicméně dodal: „Je to tím, že jsou křížencem mezi rysem zvaným asijská leopardí kočka a domácími plemeny koček.

„Takže jsou stále ještě docela divoké, pokud jde o chování a temperament. Také ve veterinární praxi mají pověst docela agresivních zvířat,“ řekl odborník. Dodal: „Obvykle je to ze strachu, ale ve skutečnosti mohou být docela nebezpeční.

Druhé místo patří kočce Sphynx.

„Nemám proti nim nic, jsou to dobré kočky. Ale raději se pomazlím s chlupatou kočkou,“ říká.

Přečtěte si více
Video: Natočila, co dělá její pes, když je pryč, to, co zjistila, se jí hluboce dotýká

Veterinář odhaluje 4 plemena koček, která byste si nikdy neměli kupovatZdroj: Capture Instagram
Skotská divoká kočka je na influencerově seznamu na třetím místě.

A těm, kteří již jednu vlastní, doporučil, aby prozkoumali zdravotní problémy cřekl: „Jejich kudrnaté uši, které jsou vlastně jejich nejvýraznějším znakem, jsou ve skutečnosti způsobeny poruchou chrupavky. Jejich kudrnaté uši, které jsou vlastně jejich nejvýraznějším znakem, jsou ve skutečnosti způsobeny poruchou chrupavky,“ řekl.

„Problém je, že tato chrupavka defektní se vyskytuje také ve většině jejich kloubů. To znamená, že se u nich často v mladém věku vyvine bolestivá artritida,“ dodal. „Pro mě je to prostě kruté a nespravedlivé a nikdy bych nemohl podporovat jejich vzdělávání,“ uzavřel.

Perská kočka

Nakonec a pro z podobných důvodůVeterinář vysvětlil, proč by perská kočka neměla být adoptována. „Viděl jsem peršanky s obráceným nosem na obličeji. A oči jim trčely z nosu.

Veterinář odhaluje 4 plemena koček, která byste si nikdy neměli kupovatZdroj: Capture Instagram

‚Lidé si neuvědomují, že mohou mít stejné potíže s dýcháním jako plemena psů s plochou tváří,‘ řekl.

Přečtěte si více
Pes byl tak smutný, že zoufale plakal, dokud nezjistili důvod

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.