Accueil » Zvířata » V těchto místech kočku nikdy nehlaďte, protože hrozí nebezpečí pokousání.

V těchto místech kočku nikdy nehlaďte, protože hrozí nebezpečí pokousání.

Když vidíte kočku, první, co vás napadne, je pohladit ji. Zřejmě to není vždy dobrý nápad. Zvíře se může vyděsit a zaútočit na vás. Na druhou stranu má také oblasti, které jsou velmi citlivé na dotek. Než se do toho pustíte, musíte vědět, jak na to. Řekneme vám všechno!

Kočka: Nehlaď ho nijak!

Pokud vychováváme domácího mazlíčka, je jisté, že s ním trávíme čas. Proto se snažíte najít způsoby, jak se cítit dobře. Pokud je to kočka, je to mazlení na které jsme většinou zvyklí.

Ačkoli to zní velmi jednoduše, není to vůbec jednoduché. Někteří lidé ani nevědí, jak to udělat.

Přesto by se kočka neměla v žádném případě hladit. Zvíře může být frustrované. Tomu byste se měli za každou cenu vyhnout, protože by vás mohl napadnout. Musíte si tedy vybrat správná místa, když se chcete těchto kočkovitých šelem dotknout.

Zřejmě mají velmi citlivé oblasti. Navíc se jim nelíbí, když jim tam strkáte ruku. Ve skutečnosti je to jeho břicho a ocas.

Buďte velmi opatrní, když se těchto míst dotýkáte!

Vzhledem k tomu, že kočka je domácí zvířeNevadí mu přítomnost lidí. Je však třeba mít stále na paměti, že tato kočkovitá šelma byla dříve divokým zvířetem. Než se s ním však začnete mazlit, musíte ho nejprve dobře poznat.

K tomu je užitečné pochopit jeho chování. Například je šťastný, když má vztyčené uši nebo když má zvednutou hlavu a ocas.

Když zjistíte, že vaše kočka vykazuje tyto příznaky, neměli byste ji okamžitě hladit. V ideálním případě byste měli nechat kočku, aby se k vám přiblížila. Když se vaše kočka cítí nepohodlně, může projevovat známky agresivita.

Začněte tím, že na něj budete mluvit velmi jemně a zároveň ho budete postupně hladit. Zde je samozřejmě nutné znát zóny, kterých se lze bez rizika dotknout.

Kočka: Jak ho pohladit?

Kočky však mají mnoho oblíbených oblastí pro mazlení. Abyste zajistili, že váš mazlíček ocení váš dotek, měli byste začít s jeho hlava. Pak také miluje, když mu konečky prstů masírujeme krk. Můžete mu také položit ruce na horní a střední část zad. Chcete-li zjistit, zda se cítí dobře, můžete se podívat na jeho chování. Pokud je velmi podrážděný, měli byste to okamžitě vzdát.

Na druhou stranu byste měli kočku vždy nechat dělat, co chce. Toto zvíře se rádo cítí zdarma ve všem, co dělá. Proto by ho nikdo neměl rušit při jídle ani mu stát v cestě. Když chce odejít, nesmíte ho nutit, aby zůstal. S touto kočkovitou šelmou musíte být vždy velmi trpěliví. Díky tomu můžete konečně očekávat, že se vám od něj dostane náklonnosti.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele,
Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.