Accueil » Zvířata » V jakém věku se kočky stávají dospělými? Zde je odpověď

V jakém věku se kočky stávají dospělými? Zde je odpověď

Kočky procházejí během růstu různými změnami v těle, stejně jako lidé.

Přestože není znám přesný věk, existují rozmezí, ve kterých většina koček obecně přestává růst a dosahuje dospělosti.

Začínají také pociťovat změny ve svém těle. Vývoj koťat může ovlivnit řada genetických faktorů a faktorů prostředí. Patří mezi ně například se*e, kastrace, genetika, strava a výživa.

V jakém věku se kočky stávají dospělými?

„Kočky obvykle přestávají růst ve 12 měsících. Dvanáctiměsíční kočka odpovídá patnáctiletému člověku. Za dospělé se považují v 18 měsících, což odpovídá 21 letům člověka,“ vysvětluje na webu PetMD doktorka Nicole Fulcherová, asistentka ředitele Středoamerického centra pro zvířata.

Kočky začínají ztrácet mléčné zuby kolem 3 až 4 měsíce věku. Růst jejich dospělých zubů se obvykle zkonsoliduje do 6 měsíců věku.

4 až 9 měsícůkočky zahajují proces pohlavní dospělosti.

Podobně se liší i proces růstu podle plemene. Například mainští mývalové dosahují dospělosti ve věku 2 roky věku.

Vhodná doba pro zahájení přechodu na stravu pro dospělé je mezi 10-12 měsíců věku.

Je však třeba vzít v úvahu faktory, jako je hmotnost zvířete. Pokud se například váš domácí mazlíček snaží udržet si dostatečnou váhu vzhledem ke svému věku a plemeni, může mu prospět přechod na stravu pro dospělé po dosažení věku 2 let.

Zdroj: Capture Instagram
Jak pečovat o dospělou kočku

Je důležité si uvědomit, že chování vaší kočky ovlivňuje také jeho zdraví. U dospělé kočky je někdy obtížnější rozpoznat, zda je nemocná, takže pokud ji vidíte apatickou nebo velmi agresivní, měli byste ji vzít k veterináři. Tím se předchází případným budoucím onemocněním, jako jsou kameny nebo infekce.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.