Accueil » ZPRÁVY » Trenér Peter Lundgren: S Rogerem Federerem to zpočátku nebylo snadné

Trenér Peter Lundgren: S Rogerem Federerem to zpočátku nebylo snadné

Trenér Peter Lundgren přiznal, že „zpočátku nebylo snadné pracovat s Rogerem Federerem“, ale zároveň poznamenal, že byl „neuvěřitelně šťastný“, když se Švýcar stal grandslamovým šampionem ve Wimbledonu 2003.

Lundgren byl jedním z prvních Federerových trenérů na profesionální úrovni, se Švýcarem pracoval v letech 2000-2003. Lundgren pracoval po boku trenéra Petera Cartera, který v roce 2002 tragicky zahynul.

Když Carter tragicky přišel o život, byl celý Federerův tým naprosto šokován a zdrcen. Následující rok se však Federer stal grandslamovým šampionem, když ve finále Wimbledonu 2003 porazil Marka Philippoussise.

Federer, který měl na počátku své kariéry problémy s temperamentem, se později stal jedním z nejklidnějších a nejvyrovnanějších hráčů na kurtu.

Trenér Lundgren hovoří o své práci s Federerem.

„Byli jsme dobrý tým.

Samozřejmě, když náhle zemřel Peter Carter, Rogerův bývalý trenér, bylo to pro nás všechny velmi těžké. Byl pro nás všechny dobrým přítelem a doufám, že z nebe sledoval Rogerovy pokroky.

Kromě Roberta Federera jsme s Peterem Carterem měli pro Rogera otcovskou roli, protože byl ještě tak mladý a nezkušený. „Zpočátku to s ním nebylo snadné.

Byl hodně temperamentní a v zápasech to dával příliš často najevo. Brzy si však uvědomil, že se musí změnit. Rychle se učil a vždy našel způsob, jak problémy vyřešit.

Když v roce 2003 poprvé vyhrál Wimbledon, měl jsem z něj velkou radost. Bylo hezké vidět, jak tohoto milníku dosáhl. Opravdu jsem si ten okamžik s ním užil,“ řekl Lundgren pro Blick. Federer si mezitím užívá důchodu.

Na konci září Federer ukončil své neuvěřitelné tažení Laver Cupem. V létě se očekává, že se Federer vrátí do Wimbledonu v rámci přenosů BBC z Wimbledonu 2023. Kromě toho se dvacetinásobný grandslamový šampion zúčastnil slavnostního večera Met Gala v New Yorku a minulý týden odcestoval v doprovodu celé své rodiny na africký kontinent, kde pracoval se svou nadací.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.