Accueil » Zvířata » Tohle dělají kočky, když cítí smrt.

Tohle dělají kočky, když cítí smrt.

Není pochyb o tom, že kočky mají zvláštní citlivost. A to je mnohem větší než u lidí a dokonce i u ostatní zvířata. Dokážou však předpovědět smrt lidí?

Tato velká otázka se zdála být zodpovězena, když se v roce 2007 stal populárním příběh koťátka Oscara. Žil v sanatoriu a měl určité postoje, o nichž se brzy zjistilo, že předpovídají smrt lidí. Pokud by například zůstal v pokoji člověka, který má zemřít, začal by mňoukat. určitým způsobem.

Kromě toho se také zdržoval v blízkosti lidí, kteří se chystali zemřít. Byl s nimi. A nepohnul se, dokud nevydechli naposledy.

Oscarův případ je jedním z nejznámějších, ale ne jediným. Mnoho lidí dokonce tvrdí, že jejich kočky „hádají“, co se děje. nemoci svých pánů dříve než oni. Jak je to možné?

Co dělají kočky, když cítí smrt?Zdroj: Capture Instagram
Šestý smysl?

Spíše než o šestém smyslu bychom měli říci, že kočky mají pět velmi, velmi citlivých smyslů. Proto jsou schopni odhalit věci, které lidé nemohou. Například určité pachy vycházející z lidí, kteří se chystají zemřít.

Alespoň to tvrdí vědci, kteří se domnívají, že kočky dokážou předvídat smrt. Tato schopnost jim také umožňuje odhalit nemoc u svých majitelů, a to i bez jejich vědomí.

Nejde však jen o smrt, a kočky necítí jen špatná znamení. Říká se například, že mohou „věštit“ těhotenství a budoucí porody.

Trvalý stav vzrušení

Co je to vědci stále nedokážou vysvětlit, je ostražitý a bdělý postoj, který zvířata zaujímají, když je pacient nebo jejich majitel nemocný.

Co dělají kočky, když cítí smrt?Zdroj: Capture Instagram

Někteří vědci se domnívají, že to souvisí se schopností koček napodobovat chování svých majitelů.

Jiní se však domnívají, že kočky a jiná domácí zvířata mají tak ušlechtilé city, že by nikdy nenechali člověka, který potřebuje jejich podporu, samotného. Že tak činí z loajality a pocitu „lidskosti“, který někdy nemáme ani mezi sebou.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.