Accueil » ZPRÁVY » Test osobnosti: zvíře, které vidíte jako první, odhalí vaše skryté vady

Test osobnosti: zvíře, které vidíte jako první, odhalí vaše skryté vady

Obsah

Níže uvedený test osobnosti je založen na velmi jednoduchém principu. Několik sekund se musíte dívat na obrázek, než odvodíte konkrétní zvíře: psa nebo kočku. To, které uvidíte, vám umožní poznat chyby, které máte tendenci před ostatními skrývat.. Ujišťujeme vás, že cílem tohoto testu není v žádném případě vás soudit. Jeho účelem je pobavit vás a zároveň vás vést k hluboké introspekci.

Pes

Je to pes, který vás zaujal v testu? Zdá se, že jste někdo, kdo má je pro vás těžké říct druhým ne. To je vada, kterou se snažíte skrýt. Je pro vás obtížné cokoli odmítnout, protože máte pocit, že druhému člověku záměrně ubližujete. Děsíte se, že se dostanete do konfliktu s lidmi kolem vás, takže jste si zvykli souhlasit s tím, že jim uděláte laskavost, i když se vám to ne vždy chce.

Před lidmi, které osobně neznáte, působíte odtažitě až nespolečensky. Pravdou však je, že se nechcete ocitnout v nepříjemné situaci. Pokud by vás o něco požádali, pravděpodobně byste jim ustoupili. Důrazně se doporučuje, abyste pracovat na tomto povahovém rysu.

V angličtině používáme termín „people pleaser pro označení člověka, který se rád zavděčí ostatním na svůj vlastní úkor. Musíte se naučit říkat ne a hlavně se potom necítit provinile.. Vězte, že nemusíte ospravedlňovat svá odmítnutí. Je naprosto normální, že někdy nemáte náladu nebo nejste ochotni někomu pomoci. A na odmítnutí není nic špatného, zejména pokud je to ve vašem nejlepším zájmu.

Připusťte, že osoba, se kterou mluvíte, může být rozrušená. její reakce není vaší odpovědností. Nejde o to opustit někoho v nouzi, to zdaleka ne. Pokud si však uvědomíte, že nemáte dost energie na to, abyste pomohli, dejte si právo říci ne. Můžete začít v malém tím, že odmítnete drobné úkoly. To vám umožní se pomalu, ale jistě cvičit a cítit se méně provinile. Vzdávat se všeho je z dlouhodobého hlediska omezující a vyvolává to ve vás pocit viny. více škody než užitku. Je nejvyšší čas dát přednost své pohodě a osobnímu naplnění. Nemůžete se zavděčit všem, ale můžete se ujistit, že jste spokojeni sami se sebou tím, že budete naslouchat svým vlastním potřebám a přáním. Pokud se tedy necítíte na to, abyste si vyšli s přáteli nebo partnerem, řekněte jim to.

Kočka

Pro ty z vás, kteří si kočky všimli mnohem dříve než ostatní, se možná skrýváte. strach ze selhání. Pokud si lidé myslí, že jste uprchlík, pravdou je, že se bojíte, že nesplníte úkol. Proto raději hrajete kartu nonšalance a předstíráte, že se vás situace netýká. Často jste vnímáni jako nezodpovědní a nehledáte hádku. Je pro vás obtížné říct, co cítíte, zejména pokud jde o nepříjemné emoce, jako je strach. Důrazně doporučujeme, abyste upřímní sami k sobě pro začátek. Pak musíte být upřímní k lidem, kteří jsou vám nejblíže – spoléhají na vás.

Tím, že reaguješ tak nonšalantně a ukazuješ se jako nezodpovědný, vám už nikdy nikdo nebude věřit.. S vědomím, že to není vaším cílem, si jistě uvědomujete, že toto chování musíte změnit. To se samozřejmě nestane přes noc ani mávnutím kouzelného proutku! Vyžaduje to, abyste na sobě hodně pracovat abyste se mohli vyvíjet. Snažte se racionalizovat situace, kterým čelíte. Strach je normální a oprávněná emoce, ale neměl by vám bránit v reakci.

Je dobré postupně vystoupit ze své komfortní zóny, i když to zpočátku není příjemné. Až vám příště bude zadán nějaký úkol, snažte se např. více zapojit. Pokud jste postaveni před zodpovědnost, postavte se svému strachu, místo abyste před ním utíkali. Postupně získáte nad tímto strachem ze selhání převahu.

Pravděpodobně jste již slyšeli výraz „Nikdy neúspěch, vždy lekce„. Udělejte si z toho svou životní mantru pro zvládání překážek. Pokud věci nejdou podle plánu, udělejte krok zpět. Na druhou stranu, pokud se vše daří, buďte na sebe hrdí. V každém případě je důležité, abyste se naučili překonávat svůj strach a investovali sami sebe do uskutečnění svých životních plánů.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.