Accueil » ZPRÁVY » Test osobnosti: to, co vidíte jako první, prozradí vaši míru tvrdohlavosti

Test osobnosti: to, co vidíte jako první, prozradí vaši míru tvrdohlavosti

Obsah

Když máte v hlavě nápad, nikdy se nevzdáváte, dokud se vám to nepodaří? Abyste získali upřímnou odpověď, je následující test osobnosti skutečným spojencem. Pomůže vám zjistit, zda jste obecně tvrdohlavý člověk, nebo ne. Tento typ kvízu může být nástrojem například při pracovním pohovoru, protože vám pomůže argumentovat před zaměstnavatelem, pokud vás požádá, abyste o sobě mluvili. Podstatou tohoto testu je však především pomoci vám lépe poznat sebe sama a posoudit váš osobní vývoj.

Nůžky

Ti, kdo se setkali s nůžkami, mají pravděpodobně na mysli jasné a definované cíle. Patříte k lidem, kteří dbají na dokonalou realizaci svých projektů, a jste velmi pečliví. Jste natolik přesvědčeni o správnosti svých myšlenek, že se stáváte tvrdohlavými, když vám někdo odporuje. Rádi přebíjíte lidi argumenty, které podporují vaše myšlenky. Velmi často je pro vás obtížné přiznat, že se mýlíte, i když máte důkazy, které to potvrzují. Na této vlastnosti musíte zapracovat, a to tím spíše, pokud se chcete v životě posunout dál.

Nežádá se po vás, abyste se vzdali svých zásad, k tomu máte daleko. Je však důležité, abyste se naučili vidět věci jinak. To, že jste ambiciózní člověk, není něco, čeho byste se měli vzdát. Vaši tvrdohlavost je však třeba mírnit, abyste dosáhli svých životních cílů. Nemáte absolutní znalosti a někdy se můžete mýlit, což je důvod, proč se zdá, že některé projekty nebudou úspěšné. I když budete vytrvale dělat stále stejnou věc, pravděpodobně to nepřinese ovoce.

Nakonec budete přešlapovat na místě a promarníte spoustu času! Naučte se přijímat konstruktivní kritiku od svého okolí. Nemusíte s nimi souhlasit, ale analyzujte, jaké poučení byste si z nich mohli vzít. Vězte, že od druhých se vždycky můžete něco naučit, a právě tak můžete dosáhnout změny, kterou chcete. Snažte se být trochu pokornější, otevřenější. To vám pomůže rozvíjet se. V opačném případě může vaše tvrdohlavost předcházet vašemu pádu!

Kočka

Jste člověk, který je velmi úspěšný v projektech, do kterých se pouští. Samozřejmě za předpokladu, že nevyvolávají konflikty ve vašem okolí, protože nesnášíte hádky s lidmi. Neshody nesnášíte natolik, že někdy snadno ustoupíte, abyste se vyhnuli rozdílným názorům. Proto, i když máte vlastní představy, nejste ve svém rozhodování tvrdohlaví. Jakmile vám někdo odporuje, máte tendenci ustoupit a souhlasit bez ohledu na to, zda má druhá osoba pravdu, nebo ne. Se svými vrstevníky se hádáte pouze tehdy, když není jiné východisko a máte chuť se postavit za sebe. Někdy to totiž už prostě nevydržíte a zůstanete v koutě, když jsou vaše revoluční myšlenky očerňovány.

To, že si nenecháte vždycky šlapat na paty, je dobrá věc. Ale zkuste to dělat častěji. Jste výjimečný tím, že jste otevřený konstruktivní kritice. Ale vzhledem k vaší rezervované povaze, pokud ostatní lidé neberou vaše myšlenky v potaz, je příliš neobhajujete. Ve světě práce to může být na škodu, protože potřebujete být přesvědčiví. Buďte opatrní, cílem není stát se pyšným člověkem. Naučte se mluvit nahlas, ale chovejte se ke svým kolegům s respektem.

Smiřte se s tím, že s vámi nemusí vždy souhlasit, ale pokud vám instinkt říká, že si vaše myšlenky zaslouží být vyslyšeny, jděte do toho! A mějte na paměti, že ne vždy vás budou mít lidé rádi. Některým lidem vaše myšlenky vadit nebudou, ale jen proto, že se jim nelíbíte, se vás budou snažit shazovat. Proto je vhodné být asertivnější.

A konečně jste také známí svou velkorysostí a velikostí svého srdce. Tuto vlastnost je třeba zachovat za každou cenu. Neměli byste se však ani nechat zneužívat druhými. Vždy najděte správnou rovnováhu. Na váš život lze aplikovat úsloví „příliš dobré příliš špatné“, pokud svému okolí nestanovíte hranice.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.