Accueil » ZPRÁVY » Test osobnosti: to, co vidíte jako první, prozradí, jak se vyrovnáváte s napětím

Test osobnosti: to, co vidíte jako první, prozradí, jak se vyrovnáváte s napětím

Obsah

Když dojde ke konfliktu, existují dva typy lidí: ti, s nimiž musíte bojovat, abyste dosáhli dohody, a ti, kteří usnadňují usmíření. Víte, do které kategorie patříte vy? Chcete-li to zjistit, stačí si udělat následující test. Musíte určit konkrétní tvar na obrázku a přejít do části „výklad“, kde si přečtete, co vaše volba znamená.

Výklad rukou

Pokud se vaše pozornost zaměřila na ruce, patříte k lidem, kterým se snadno dělají ústupky. Vskutku se vždy snažíte najít společnou řeč, když dojde k napětí v důsledku rozdílných názorů. Například v práci se na vás lidé neváhají obrátit, abyste našli řešení neshod mezi kolegy. Předkládáte argumenty, které vám umožňují přesvědčit, a to je jedna z vašich hlavních předností.

Vyznačujete se také tím, že vyhledáváte nová dobrodružství. Poznávání nových lidí, nových kultur je něco, co vás obzvlášť baví. Vlastně právě díky tomu jste se naučili být o něco pružnější a chápavější, pokud jde o hádky. Bývaly doby, kdy jste byli velmi rigidní a bylo pro vás obtížné najít společnou řeč s lidmi kolem vás. Často jste byli ve svém myšlení velmi tvrdohlaví, ale díky svým životním zkušenostem jste se časem změnili.

Je třeba dodat, že rádi prožíváte své dny naplno, to znamená, že si vychutnáváte každý okamžik k experimentování. Pokud jde o vaše mezilidské vztahy, zvláštní místo ve vašem srdci mají členové rodiny a přátelé. Ve skutečnosti jim v rámci možností dokazujete, že jsou pro vás prioritou. Pokud například potřebují soucitné ucho, vědí, že se na vás mohou spolehnout, protože jste k nim loajální. Svým blízkým jste příkladně oddáni.

A dokonce jste našli správnou rovnováhu, protože uprostřed druhých nezapomínáte ani na sebe! Pro váš vlastní rozvoj se doporučuje, abyste dále rozvíjeli svou schopnost vyjednávat s druhými. Je velmi pravděpodobné, že vám tato dovednost otevře dveře, které jste dosud považovali za nedostupné.

Výklad muže

Ti, kdo muže viděli, se vyznačují upřímností. Zdaleka nemáte jazyk v kapse, často jste nesmiřitelní. A to natolik, že je velmi obtížné s vámi souhlasit. Když se s někým dostanete do konfliktu, ať už profesního, nebo osobního, nedáte pokoj, dokud se neprokáže, že máte pravdu. Nebojíte se říct svůj názor a někdy je pro vás těžké vážit slova. To je vlastnost, která si zaslouží hluboké zamyšlení a práci na vás. Můžete mít pádné argumenty, ale naučte se naslouchat druhým. Navzdory tomu, co si možná myslíte, nemají vždycky pravdu! Ke zmírnění napětí je obvykle nutné udělat ústupky.

To přináší vyrovnanost a klid, což je obojí důležité pro zdravé pracovní klima a přátelštější mezilidské vztahy. Není příjemné si všechny znepřátelit, že? Zkuste analyzovat své chování a vážit slova, abyste mohli lépe předat své poselství. Pokud například během rozhovoru druhého člověka urazíte, nebude se soustředit na to, co se mu snažíte říci. To, co řeknete, se jich spíše dotkne a zapomenou na podstatu věci. Jak vidíte, některá slova není třeba říkat.

Další vaší vlastností je, že nesnášíte pokrytectví. Proto jste se rozhodli držet se dál od „falešných lidí“. Tito lidé předstírají, že jsou někým, kým nejsou, aby se zalíbili ostatním, a to jak v práci, tak doma, a to nesnášíte. Na druhou stranu jste vytrvalý člověk, který usiluje o svůj životní růst. Za tímto účelem je opět vhodné na sobě pracovat. Za tímto účelem se musíte pustit do hluboké introspekce, při níž analyzujete své chování. A aby byl tento proces účinný, musíte být k sobě upřímní. Někdy je snazší říci pravdu druhým než sobě. Nicméně je to nezbytný krok, pokud opravdu chcete, aby se váš život změnil pozitivnějším způsobem.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.