Accueil » ZPRÁVY » Test osobnosti: Kočka nebo pták? Zjistěte více o své náchylnosti k manipulaci

Test osobnosti: Kočka nebo pták? Zjistěte více o své náchylnosti k manipulaci

Obsah

V dnešním testu jsou dva obrázky: kočka a pták. Jeden z nich si musíte vybrat, abyste zjistili, jak moc jste manipulovatelní. Aby byl test osobnosti účinný, musíte si výklad přečíst až po výběru zvířete. Buďte si jisti, že neexistuje žádná správná nebo špatná odpověď. Důležité jsou povahové rysy, které díky tomuto testu odhalíte.

Kočka

Zaměřili jste se přímo na kočku? To znamená, že nejste zdaleka tak důvěřiví. Občas předstíráte, že jste zmanipulovaní, ale skutečnost je zcela jiná. Když se vás někdo snaží nějakým způsobem využít, poznáte to na míle daleko. Vaše intuice je obzvlášť dobře vyvinutá, a proto se nedáte obelstít ani obelhat. Navíc si toho jsou vaši nejbližší dokonale vědomi. Vědí, že dáváte přednost upřímnosti před jakýmkoli pokusem o manipulaci. Nemáte rádi lidi, kteří chodí kolem horké kaše, ve vašich očích je to velká ztráta času. Když vás někdo požádá o laskavost, Máte rádi, když jdou lidé přímo k věci..

Byly doby, kdy jsi byl poměrně důvěřivý člověk a stálo tě to draho. Vaše důvěra byla kdysi zneužita manipulací a nebude zneužita znovu! Kromě toho je jednou z vašich vlastností to. jste velmi podezřívaví.. To, že je k vám někdo společenský nebo milý, ještě neznamená, že si získá vaši důvěru. Nejprve se snažte poznat osobnost člověka, se kterým hovoříte. Postupem času mu nebo jí otevřete své srdce, pokud cítíte, že je pro vás takový nebo taková hoden se o vás dozvědět více.

Každý, kdo se vám pokusí ublížit, bude z vašeho života odstraněn bez jakýchkoli výčitek svědomí. To ukazuje, že jste si vypěstovali pocit vlastní hodnotyProtože jste se naučili upřednostňovat sebe sama a nadřazovat pouto s člověkem, když je to nutné. Takže ať už je to přítel, kolega nebo člen rodiny, pokud se vás snaží manipulovat, absolutně odmítáte mít s ním vztah.

Pták

Pokud byl pták vaší volbou, můžete být poněkud důvěřivý. Máte tendenci snadno důvěřovat lidem a oni toho neváhají zneužít, aby vás využili. Jak v osobním, tak v profesním životě jste byli nejednou zmanipulováni, abyste dosáhli cílů, které nejsou vždy chvályhodné. Tato poněkud naivní povaha vás již vedla k tomu, že jste dělali věci, které jste nutně dělat nechtěli. Jednou jste například zastoupili kolegu v práci, protože byl nepřítomen. Na oplátku jste za něj museli udělat jeho práci. Taková situace je jen jedním z příkladů.

Poté, co jste ustoupili, se vám nelíbilo, jak jste jednali. Prokázání laskavosti druhým je pro vás důležité. Pokud je však prokázání laskavosti někomu na váš úkor, je lepší to nedělat. Je pravda, že je pro vás obtížné říkat lidem ne ze strachu, že se s nimi dostanete do konfliktu. Je však nejvyšší čas, abyste se naučili odmítnout, když nechcete pomoci.. To z vás neudělá špatného člověka. Naopak, pomůže vám to být asertivnější vůči svým vrstevníkům a vyhnout se tomu, abyste byli v budoucnu manipulováni.

Asertivita samozřejmě nevznikne ze dne na den, a aby se vám to podařilo, začněte v malém. Kamarádi vás zvou na skleničku nebo na rande, ale vy se na to necítíte? Řekněte jim slušně „ne“.. Pokud se vám to hodí, můžete se vymluvit i na práci na poslední chvíli. Pokud se jedná o blízké osoby, neměli byste se stydět jim říct, že se vám nechce jít ven a raději byste zůstali doma.

Zpočátku jim může být těžké pochopit tuto vaši novou tendenci odmítat. Pokud těmto lidem na vás skutečně záleží, nakonec přijmou, že jste se rozhodli vyvíjet jinak. Že děláte změny ve svém životě a že to znamená občas říci ne. Přijmou to. Pokud ne, možná je čas změnit společnost. Postupem času se tato emancipace stane druhou přirozeností a budete mít odvahu odmítnout, když se vám to bude chtít.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.