Accueil » Zvířata » Těchto 7 věcí, které dělají všichni psi, a jejich význam

Těchto 7 věcí, které dělají všichni psi, a jejich význam

Činy vašeho psa vypovídají o všem. Takže i když neznáte psí řeč, musíte se naučit interpretovat chování svého psa.

Některá chování jsou normální (i když se zdají být zvláštní nebo nepříjemná). Jiné jsou známkou toho, že váš pes není v pořádku po fyzické nebo psychické stránce.

1. Kousání nebo okusování

Mladí psi zkoumají poznávají svět tlamou (stejně jako děti, které si nemohou pomoci a strkají do tlamy vše, co vidí). Toto zkoumání zahrnuje také ruce lidí, se kterými žijí. Než se oddělí od svých kamarádů z vrhu, štěňata a koťata se při hře navzájem ožužlávají. To je nezbytné pro to, aby se naučila chování, které je známé jako tzv. „inhibice kousání“.Stejné chování však také posiluje myšlenku, že kousání je vhodným prostředkem komunikace. Totéž chování však také posiluje myšlenku, že kousání je vhodným komunikačním prostředkem.

Přečtěte si více
Neuvěřitelná reakce tohoto veterináře na to, že cizinec urazil jeho jednooké štěně

2. Twirling nebo honba za ocasem

Když Psi hry Jak rostou, objevují své ocásky a mohou je začít honit nebo žvýkat. Protože nám to může připadat legrační, máme tendenci se smát. Tím jejich chování nechtěně posilujeme. Také v tom mohou pravidelně pokračovat, zejména pokud chtějí získat vaši pozornost.

3. Kopání

Psi hrabou z různých důvodů: aby našli podzemní tvory (jako jsou krtci a hmyz), aby si vytvořili chladné místo k ležení. Nebo aby ukryli něco pro ně důležitého či aby utekli z kotce (protože hledají zábavu nebo se cítí neklidní).
7 věcí, které psi dělají, a jejich významZdroj: Capture Instagram

4. dýchání

Psi mají velmi málo potních žláz (hlavně v tlapkách). Chladí se proto hlavně dýcháním. Dýcháním účinně odvádějí tělesné teplo tlamou a ochlazují se odpařováním.

5. Sezení na nohou nebo mezi nohama

Tato stránka chování je často mylně považováno za majetnické chování. Je však spíše projevem úzkosti nebo stresu. Váš pes se snaží cítit bezpečněji tím, že se drží ve vaší blízkosti. Někteří cvičitelé doporučují majitelům, aby je naučili „uprostřed“To je místo, kde váš pes sedí nebo leží mezi vašima nohama.

Přečtěte si více
Proč psi žerou toaletní papír?

6. Tahání zadku po zemi

Toto chování, které se může zdát zábavné (nebo poněkud nepříjemné)To je vždy známkou toho, že něco dráždí konečník vašeho psa.

7. Zívání

I když si myslíte, že potřebuje spát, zívání u psa není vždy známkou únavy. Zívání může být ve skutečnosti příznakem úzkostiStrach nebo stres. Pokud se vám tedy zdá, že váš pes v přítomnosti cizí osoby nebo v nové situaci více zívá, zvažte způsoby, jak ho uklidnit. Například pamlsky, hračky nebo bezpečné prostory…

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.