Accueil » Zvířata » Tato plemena psů se cvičí nejobtížněji!

Tato plemena psů se cvičí nejobtížněji!

Výcvik zvířete není nikdy snadný. Vše se odvíjí od jedinečných zkušeností s výcvikem nebo od používání důtek a negativního posilování. První věc, kterou je třeba si uvědomit, pokud je obtížné psy zkrotit, je především jejich nepozornost. Záleží však také na plemeni psa. Tady jsou ti, které je nejtěžší vycvičit!

Plemena psů: Jak je zkrotit?

Jak již bylo zmíněno, psa nelze vycvičit, když nevěnuje pozornost svému cvičiteli. Jinými slovy, pes se nedokáže soustředit na povely nebo pokyny. Ještě složitější je to však s ochočováním jiných plemen psů. Existují však několik řešení jak tuto situaci obejít.

Nyní existuje několik způsobů, jak tuto nepříjemnost napravit. Vše záleží na přístupu trenéra k plemenům psů, které chce trénovat. Nejdůležitější a nejpotřebnější je však být velmi trpělivý během procesu. Musíte mít ale také bojovného ducha a především nevěřit, že pes je proti vám.

Zdroj: DR

Nejobtížněji cvičitelní psi!

První v seznamu je čivava . Jedná se o jedno z nejnezkrotnějších psích plemen, protože má poměrně impulzivní a otevřenou povahu. Stejně jako jejich malá velikost, ani tento psík neváhá při výcviku ukázat své zuby. Načasování školení je velmi důležité. Někteří musí začít s výcvikem již v raném věku. Největší obavy má shih tzu, protože jakmile přestane být štěnětem, jeho pozornost se sníží.

Basset je také jedním z nejlépe cvičitelných plemen psů. Z tohoto důvodu má určitý postoj, který vede k jeho vzpurným činům. Mastif je však také na seznamu psů, které je obtížné vycvičit. Důvodem je jejich špatná schopnost soustředit se na určité věci. Pak je tu pekinéz, který je temperamentem velmi podobný čivavě. Co se týče ohaře, má ve zvyku odvracet zrak, když se mu snažíte udávat směr.

Zdroj: DR

Tato ostatní plemena psů jsou nezkrotná kvůli svému vzrůstu!

Když se mluví o eleganci, často se nám vybaví ruská plemena psů. Borzojové je zvíře, které se vždy projevuje s velkou ušlechtilostí. Tato zvláštnost, že je velmi sofistikovaná, však nehraje ve prospěch jejích školitelů. Ten totiž během výcviku předstírá, že se řídí příkazy, ale neprovádí je.

Chow Chow patří také k nejobtížněji cvičitelným plemenům. Tento pes je líný a nerad se nechává venčit. Na druhou stranu jeho velké oči mu nepomáhají se na cokoli soustředit. A už vůbec ne během tréninku.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele, Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.