Accueil » Zvířata » Takto se kočky omlouvají lidem

Takto se kočky omlouvají lidem

Když vaše kočka něco rozbije nebo hodí na podlahu, poškrábe pohovku nebo sní něco, co by neměla, neví, jestli to bylo dobré nebo špatné. Ve skutečnosti je to jen přirozená činnost, kterou chtěla udělat. Nicméně i když neví, jak klasifikovat hodnotu svého jednání, je schopno pochopit, že existují postoje, které se jeho pánovi nelíbí.

Kočky jsou skutečně schopny rozlišovat mezi náladou svého majitele. Dokážou to interpretovat výraz vaší tváře, řeč vašeho těla nebo tón vašeho hlasu. Dokážou skutečně rozlišit vysokou a nízkou intonaci.

Pozornost, kterou kočky lidem, se projevuje pohybem jejich uší a úplným posunem směrem ke zdroji zvuku. To jim spolu se skutečností, že dokáží rozlišit tóny hlasu, umožňuje pochopit, které jednání vás rozčílí. To platí i tehdy, když jste veselí nebo smutní.

Je neuvěřitelné, že takto se kočky omlouvají lidem.Zdroj: Capture Instagram
Výrazy obličeje

Vizuální pomůcky vám také pomohou pochopit, že vaše kočka dělá něco špatně.

Moriah Galvan a Jennifer Vonk napsaly článek s názvem „Druhý nejlepší přítel člověka: kočky“publikoval v roce 2016 časopis Animal Cognition. Uvádějí, že zatímco kočky se nevyvinuly k tomu, aby „žily ve složitých sociálních skupinách“. Projevují však komunikační schopnosti pouze s lidmi, s nimiž mají silné citové vazby.

V jednom experimentu tedy kočky projevovaly různé typy postojů v závislosti na tom, zda se na obrázcích, které jim byly ukázány, jejich majitel usmíval nebo mračil.

Je neuvěřitelné, že takto se kočky omlouvají lidem.Zdroj: Capture Instagram
Umí se kočky omluvit?

Kočky nejsou schopné cítit složité emoce. Podle vědců z Oaklandské univerzityse kočky musely přizpůsobit životu s lidmi. Nejsou však schopny pochopit hloubku vztahu, který mezi sebou mají.

Přesto se vždy budou snažit být se svými majiteli v souladu. Proto udělají určité věci, aby vám zlepšili náladu poté, co se na ně rozzlobíte.

Vaše kočka voní, z vašich výrazů a tónu hlasu, že vám určité činnosti dělají radost. Proto je bude vykonávat jako způsob, jak se jako „omluvu“. Takže vás olízne, lehne si na bok, nechá se pohladit… Zkrátka některé ze znaků, že váš mazlíček chce být s vámi. Není však schopen se cítit provinile.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.