Accueil » Zvířata » Takto se kočky ochlazují

Takto se kočky ochlazují

V zimě a při nízkých teplotách se mnoho majitelů koček ptá, zda je jim zima nebo zda jejich srst (samozřejmě s výjimkou bezsrstých koček) je chrání před klesajícím teploměrem.

Často se mylně domníváme, že, že kočičí srst jim poskytuje dostatečné teplo, aby mohly čelit chladu (jsme zvyklí vídat toulavé kočky, které nemají jiný způsob úkrytu před chladem než svou srst), ale to je naprosto nepravdivé. Kočka cítí chlad stejně jako člověk.nebo ještě více. Stejně jako je kočka schopna snášet vyšší teploty, než jaké snese člověk, je schopna snášet i chlad.

Když jsme mají chladMáme několik možností, jak se zahalit do tepla a/nebo vytápět prostředí, ve kterém se nacházíme, ale přemýšleli jste někdy o tom, co se děje s našimi domácí zvířata, když přijde chladné počasí? A zejména kočky, které na rozdíl od jiných zvířat nemají tak bohatou a hustou srst jako například psi.

Takto se kočky ochlazujíZdroj: Capture Instagram

Při jaké teplotě kočka pociťuje chlad?

Teplotní komfort kočky je důležitý, mezi 30 a 38 stupni Celsia. Předpokládá se, že domácí kočky začínají pociťovat chlad od 29 stupňů Celsia, což je mnohem více než teplota ve všech domech v zimě a samozřejmě i na ulici.

Jak zjistit, zda je kočce zimaTeplotu polštářků tlapek nebo špiček uší a ocasu je nejlepší kontrolovat pohmatem.

Takto se kočky ochlazujíZdroj: Capture Instagram

Pokud je zvíře doma, je běžné, že hledá úkryt pod dekou, v blízkosti radiátoru nebo na stole, kam svítí slunce. To znamená, že je chladno a je třeba více tepla.

A nezapomeňte, kočky, stejně jako lidé, mohou být také nachlazeni. Pokud tedy kýchá, kašle nebo pláče, je velmi pravděpodobné, že je nachlazený a potřebuje veterinární péči.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.