Accueil » Zvířata » Takto se cítí kočka po kastraci

Takto se cítí kočka po kastraci

Kastrované kočky je třeba krmit jinou stravou, aby se předešlo problémům s přibýváním na váze. Ujistěte se proto, že se o svou kočku staráte správným způsobem. Kastrace kočky by měla být prováděna za účelem zlepšení kvality života a zdraví zvířete,

Ačkoli je to normální že se objeví otázky, vám ukážeme všechny informace, které potřebujete, abyste se mohli rozhodnout s větší jistotou.

Většina koček kastrované kočky vykazují změny chováníNěkteré z nich jsou pozitivní, například mírumilovnější přístup k ostatním zvířatům, jiné mohou být negativní. Některé z nich jsou pozitivní, například mírumilovnější přístup k ostatním zvířatům, jiné mohou být negativní.

Jak se kočka cítí po kastraci?

Po kastraci, samozřejmě vždy na doporučení veterináře, dochází u koček nejčastěji k těmto změnám. následující:

Jak se kočka cítí po kastraci?Zdroj: Capture Instagram

Už se neukrývá v kokonu. Díky tomu má menší potřebu se rozmnožovat a pářit a snažit se kvůli tomu utéct z domova.

Zlepší se tak jeho soužití s ostatními zvířaty. Jeho sterilizací omezíme jeho teritoriální instinkt, a tím zlepšíme jeho schopnost bezkonfliktního soužití s ostatními zvířaty.

Přestane si „značkovat“ své území. S menším teritoriálním instinktem kočka nemočí, aby si označila své území.

Bude klidnější. Kastrované kočky jsou díky absenci hormonálních výkyvů klidnější a emočně vyrovnanější, tj. nemají tolik emočních vzestupů a pádů, jako kdyby žily v obvyklých obdobích říje.

Bude mít zvýšenou chuť k jídlu. I když je klidnější, jeho chuť k jídlu se může zvýšit a obvykle se zvýší. Proto je důležité dávat pozor, abyste se nestali obézními, protože by to mohlo ohrozit vaše zdraví.

Jak se kočka cítí po kastraci?Zdroj: Capture Instagram
Jak krmit kastrovanou kočku, aby nepřibírala na váze?

Po kastraci, budete muset změnit stravu vaší kočky tak, aby vyhovovala jejím novým výživovým potřebám. U této nové generace je běžný sklon k nadváze. etapa života vašeho domácího mazlíčkaNeměla by jíst příliš mnoho tuku.

Měli byste si vybrat přírodní krmivo speciálně určené pro kastrované kočky. Důležitý faktor je, že krmivo musí být velmi chutné (tj. musí vašemu zvířeti chutnat).

Zde je několik tipů:

  • Krmivo mu umožní dobré trávení a dobrý střevní tranzit.
  • Specifické potraviny pomáhají předcházet vzniku močových kamenů.
  • To mu pomůže odstranit chlupové kuličky, které se mu hromadí v žaludku.
  • Poskytne mu dostatečné množství kvalitních bílkovin.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.