Accueil » Zvířata » Takto pes pozná, že je jeho majitel nemocný.

Takto pes pozná, že je jeho majitel nemocný.

Naši psi předpovídají naše nemoci pomocí svých smyslů, zejména nosu. Jejich nosy detekují změny v našem čichu a další signály, které vydáváme. Váš pes je schopen předpovědět nemoc dříve než vy, a to díky svému mimořádný čich. Ve skutečnosti dokáže vyvinout čichovou ostrost 100 000krát silnější než lidský čich.

Psi: jejich schopnost odhalit nemoc a změny nálady u svých majitelů

Psi také dokáží vycítit změny nálad lidí pomocí svého nosu. Kromě toho mohou odrážet emocionální stav svých majitelů.

Pokud jste přesvědčeni, že váš nejlepší přítel ví, kdy se cítíte na dně, máte pravděpodobně pravdu. Většina psů, ať už to dávají najevo, nebo ne, dokáže vycítit změny, které jim říkají, že něco není v pořádku.

Pokud jste například nachlazení, máte žaludeční potíže nebo vás bolí zuby, váš psí čich okamžitě odhalí změna vašeho zápachu. Bez povšimnutí nezůstávají ani změny v tónu vašeho hlasu, hladina vaší energie nebo zvuky, které vydáváte (kašel, kýchání atd.).

Co dělá pes, když vycítí, že je jeho majitel nemocný, Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram
Nos vašeho psa je silný

Ze všech psích smyslů je nos tím, který poskytuje opravdu velké množství informací po celý život. V jeho nose se nachází asi 6 milionů čichových receptorů. Díky nim dokáže rozpoznat tisíce různých pachů. Může se to zdát hodně, ale v nose je asi 300 milionů receptorů. v čenichu vašeho psa.

Zatímco vy dokážete některé pachy vnímat v částicích na miliardu, váš pes je dokáže vnímat v částicích na bilion. Kromě toho má váš pes část své mozek věnovaný analýze pachů. To je asi 40krát více než u lidí.

To vysvětluje, proč je psí čich 10 000 až 100 000krát ostřejší než čich člověka, což je, přiznejme si, úžasné.

Alexandra Horowitzová, výzkumnice v oblasti poznávání psů na Barnard College, vysvětluje: Dokážeme poznat, jestli je v naší kávě lžička cukru. Pes však dokáže odhalit lžičku cukru v milionu litrů vody. Nebo dva bazény olympijské velikosti.

Co dělá pes, když vycítí, že je jeho majitel nemocný, odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram
Psi a rakovina u jejich majitelů

Psi dokáží rozpoznat jemné rozdíly v dechu, moči a kůži. Ale také v krvi a stolici pacientů s rakovinou. Mohou tedy odhalit některé typy rakoviny. s přesností až 97 %. V jedné studii dokázali psi odhalit nebo vyloučit rakovinu plic a prsu. A to ve všech stadiích onemocnění s přesností přibližně 90 %. Jednoduše čicháním vzorků dechu.

Zde je ještě pozoruhodnější skutečnost. Ve studii byli použiti „normální domácí psi“. Navíc byli vyškoleni pouze tři týdny. V jiné studii byla laboratoř schopna určit, zda se jedná o „normálního domácího psa“.odhalit rakovinu tlustého střeva s 25% přesností přesnější než běžný krevní test.

Výzkum navíc ukazuje, že psi jsou schopni detekovat těkavé organické sloučeniny (VOC) specifické pro rakovinu prostaty v moči pacientů s rakovinou. To se provádí s přesností 98 %.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.