Accueil » Zvířata » Takhle se cítí psi, když se na ně díváte.

Takhle se cítí psi, když se na ně díváte.

Psi jsou mistři bezpodmínečné lásky. Jsou věrní, nikdy nás nezapomenou pozdravit nebo zavrtět ocasem, když nás vidí. Tito čtyřnozí andělé chtějí na oplátku jediné: lásku, dobré jídlo a vodu.

Lidé si se svými psy vytvářejí silná pouta. Mnozí z nás je považují za součást své rodiny, považují je za své sourozence nebo děti. Když s nimi komunikujeme, cítíme se šťastní, úplní… a nyní chápeme proč.

Takhle se cítí psi, když se na ně díváte.

Nová studie, kterou provedla Miho Nagasawa z Azabu University v Japonsku, odhaluje, že interakce mezi člověkem a psem zvyšuje hladinu oxytocinu u obou – uvádí TreeHugger -. Známý jako“hormon mazlení“Souvisí s mateřským a otcovským chováním a je neurotransmiterem v mozku.

Tohle cítí psi, když se na ně díváte.Zdroj: Capture Instagram

Nagasawa měřil hladinu oxytocinu v moči 30 dvojic. – psovod a pes – před 30 minutami a po nich interakce. Zjistil, že u dvojic, které měly častější oční kontakt, se výrazně zvýšila hladina oxytocinu. Výsledkem je, že člověk i pes jsou šťastnější.

Tyto výsledky naznačují, že oční kontakt mezi psy a lidmi, kteří je mají rádi, vytváří fyziologický efekt podobný vztahu mezi matkami a jejich dětmi. To nám pomáhá pochopit, jak silné může být pouto mezi lidmi a psy.

Tohle cítí psi, když se na ně díváte.Zdroj: Capture Instagram

Psi jsou velmi zvláštní bytosti, které hrají v našich životech důležitou roli. Kromě toho, že je pes domácím mazlíčkem nebo kamarádem na hraní, funguje také jako strážce v každém slova smyslu.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.