Accueil » Zvířata » Tady je důvod, proč se k vám vaše kočka v noci připojuje v posteli!

Tady je důvod, proč se k vám vaše kočka v noci připojuje v posteli!

Kočky jsou jedny z nejzáhadnějších domácích mazlíčků. Většinou nám přinášejí radost a blahobyt. Někdy nás však mohou přimět k rozčilenému povzdechu, zejména když se uprostřed noci vřítí do naší postele. Pro to však existuje ryze nevinné a roztomilé vysvětlení.

Proč s vámi vaše kočka ráda spí?

Kočky se od ostatních domácích zvířat příliš neliší. Stejně jako ostatní domácí zvířata ani kočky neznají pojem životní prostor. Pravděpodobně jste si všimli, že se rády se otírají o vás, když máte v náručí nákup.

Ale pravděpodobně jste také měli pocit, že jste neustále sledováni, ať už děláte cokoli. Ať už jste ve sprše nebo na záchodě, vaše kočka vás vždy sleduje. Je normální, že vaše kočka má tento zvyk sledovat své majitele, je jí to vrozené. Ale nejpřekvapivější je, že jeho drzost být zasvěcen do jedné z vašich nejintimnějších chvil.

Přečtěte si více
Basendži, plemeno psa, které se upravuje jako kočka a neštěká

Kočka se nikdy nestyděla vylézt na vaši postel uprostřed noci s rizikem, že vás vzbudí. Neváhá ani zabrat veškerý prostor nebo dokonce ukrást vaše nejlepší místo a deku. Měli byste vědět, že má vysvětlení pro toto chování.

Je samozřejmé, že vaše postel vám přináší bezpodmínečné pohodlí, zejména po náročném pracovním dni. Měli byste však vědět, že vaše kočka s vámi souhlasí. To je důvod, proč miluje plížit se kolem na místech, kde se cítí pohodlně, zejména ve vaší útulné posteli.

Tato blízkost je vzájemnou potřebou mezi vámi a vaší kočkou!

Vaše kočka samozřejmě miluje vaši postel, ale to, co ji nejvíce přitahuje, jste vy, vaše tělo! Teplo vyzařující z vašeho těla je podobně jako radiátor, ke kterému se rád přitulí. Navíc má tato blízkost na kočku příjemný uklidňující účinek.

Když přijde čas spánku, kočka odhodí masku statečnosti a stane se zranitelnou. Nemůže najít ten pocit bezpečí než se svým pánem. Vaše kočka se tedy nebude zdráhat ležet ve vaší náruči, u vašich nohou nebo dokonce v blízkosti vašeho obličeje.

Přečtěte si více
Pes pomáhá své paničce tlačit auto potopené ve vodě se 2 ženami na palubě!

Navíc tato blízkost slouží vaší kočce jako komfortní zóna, která ji chrání před nebezpečím noci. Jinými slovy, vaše kočka spí vedle vás, protože je vás miluje a důvěřuje vám v tobě! Bylo by těžké nebýt dojat tak velkolepým projevem náklonnosti.

Ale kromě toho, co kočka cítí, můžete také využít tohoto zvyku. Sdílení postele s kočkou vám může zajistit klidnější spánek. To potvrdili především vědci z Washingtonské státní univerzity ve Spojených státech po studii z roku 2019.

Spaní s kočkou je příjemné!

Podle vědců tráví čas s kočkou snižuje hladinu kortizolu. Kortizol je hormon zodpovědný za stres. Ten se rychle rozptýlí, jakmile se k vám kočka přitulí.

Stručně řečeno, pouhá přítomnost vaše kočka vás může rychle uklidnit a uklidnit. Také teplo jejího těla je jako termofor, který vás dokáže zahřát. Jedinou nepříjemností jsou chlupy, které zanechá po celé vaší posteli. Stačí pravidelně měnit povlečení a máte vystaráno!

Přečtěte si více
Pes zpanikařil, když viděl svého 91letého souseda ležet na podlaze a udělal něco nemyslitelného

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.