Accueil » Zvířata » Tady je důvod, proč byste podle veterináře neměli spát se svým psem!

Tady je důvod, proč byste podle veterináře neměli spát se svým psem!

Zde je důvod, proč byste neměli spát se svým psem, podle veterináře!

Mnoho majitelů domácích zvířat spí se svými psy. A přesto by to mělo škodlivé důsledky pro naše zdraví. Proto nás stále trápí jedna otázka. Je dobrý nápad sdílet vše s naším chlupatým přítelem? Věrní stoupenci bez výjimky řeknou ano, ale odborníci řeknou ne, jako tento zdravotník!

Důvody, proč se vyhnout spaní se psem!

Bylo zjištěno, že ve Francii je mnoho domácností, které sdílejí svůj život s domácím zvířetem. Podle statistik ministerstva zemědělství vlastní alespoň jednoho z nich téměř každý druhý. Mezi existujícími domácími mazlíčky však kočičí populace dominuje ještě více v každé francouzské domácnosti.

Vláda se mohla spolehnout na 14 milionů koček versus 8 milionů psů. v našich domácnostech. Hlavním důvodem je nezávislost našich koček, která přitahuje domácnosti. Naproti tomu psovité šelmy vyžadují veškerou pozornost svých majitelů a nakonec to přeženou!

Přečtěte si více
Procházela se se svým psem a byla napadena stádem krav

Pes se může držet svého pána až do sdílet jeho pelíšky. Přesto se ukazuje, že spaní se psem není podle odborníka na zdraví dobré. Může to mít dokonce negativní důsledky pro naše zdraví.

Tady je důvod, proč byste podle veterináře neměli spát se svým psem!Zdroj: Capture Instagram

Mnoho odborníků dosvědčilo, že sdílení plenek se psem může způsobit riziko závažné infekce. Samozřejmě, že náš čtyřnohý přítel na nás může přenést mikroorganismy, když nás olízne! A ještě závažnější je to prostřednictvím jejich srsti a exkrementů.

Mikrobi dělají nepořádek!

Mikroby přenášené psem jsou důležitým problémem který by neměl být brán na lehkou váhu. Tím spíše, pokud je nakažená osoba zranitelná, například majitel psa s nízkou imunitou. A to i v případě, že se svou chlupatou kuličkou spali jen dočasně.

Profesorka Alejandra Lerottiová, odbornice na roztoče ze School of Biological Sciences na univerzitě v Readingu, si je tím jistá. Podle ní je nejrozšířenějším roztočem psů tzv. demodex canis. Ten byl zjištěn u několika jedinců, ale pouze v několika málo případech.

Přečtěte si více
Po 8 letech odloučení se znovu setkala se svým pitbullem, emotivní shledání!

Kontaminace tohoto mikroba v lidském těle může podle odborníka vést ke svrabu. Specialista si proto přál, aby si majitelé psů uvědomili rozsah této situace. Byla ochotna majitele psů upozornit na význam situace, protože kontaminace roztoči může vést k výskytu parazitů, jako jsou klíšťata a blechy.

Zde je důvod, proč byste neměli spát se svým psem, podle veterináře!Zdroj: Capture Instagram

„Klíšťata jsou závažnými přenašeči boreliózy, kterou způsobuje bakterie borélie,“ vysvětlila. Zvláště když se tito psí brouci vracejí už od začátku jara. Aby se to napravilo, existuje několik možností. doporučení která by měla být za každou cenu pečlivě dodržována.

Pes: Jak se v létě nadobro zbavit klíšťat?

Měli byste se obrátit na léčba na přírodní bázi jako je bazalka, citronový tymián a bobkový list. Ale úprava trávníku je také jedním z prvních kroků, které byste měli udělat, abyste se zbavili psích roztočů! Kromě toho jsou tyto bylinky důležité pro drobné pokrmy.

V případě, že je jich váš pes plný, je vhodnější vyhledejte radu veterinárního lékaře. Veterinární lékař pravděpodobně podá vašemu psovi zevní antiparazitikum. Léčba může být v různých formách, jako jsou pipety, spreje nebo tablety.

Přečtěte si více
4 tipy pro výcvik psa s láskou

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.