Accueil » ZPRÁVY » Sto let stará optická iluze: vyzkoušejte své schopnosti a najděte 10 skrytých tváří do 20 sekund!

Sto let stará optická iluze: vyzkoušejte své schopnosti a najděte 10 skrytých tváří do 20 sekund!

Sto let starý optický klam: lidé s dobrými pozorovacími schopnostmi dokážou během 20 sekund rozpoznat 10 tváří ukrytých v této historické skládačce. Poznáte na této fotografii 10 tváří?

Test optických klamů: Optický klam je fascinující a měnící se obraz předmětu, designu nebo lidí, který zpochybňuje způsob, jakým mozek vnímá věci.

Existuje mnoho typů optických klamů, například fyzikální, fyziologické a kognitivní iluze. Normální lidský mozek se může dívat na věci nebo obrazy různě a z každého úhlu je vnímá jinak.

Optické klamy jsou tedy také součástí psychoanalýzy, protože osvětlují způsob, jakým vnímáte věci. Takovou chytrou ilustrací je historická skládačka, ve které je ukryto 10 obličejů.

Zde je sto let stará optická iluze: vyzkoušejte si své schopnosti a najděte 10 tváří ukrytých v této historické hádance.

optický klam

Výše uvedená ilustrace je historická hádanka, která byla zveřejněna v deníku The Duluth Herald v roce 1914. Iluze žádá diváky, aby našli tváře uvnitř, což naznačuje, že na obrázku je ukryto 10 tváří. Najdete jich 7? Tento obrázek je záludnou hádankou.

Lidé s dobrými pozorovacími schopnostmi dokáží všech 10 tváří rozpoznat během 20 sekund.

Pozorně si prohlédněte tuto kresbu a pokuste se rozpoznat 10 tváří na náčrtu muže.

Může se zdát, že najít skryté obličeje je obtížné, ale pokud se na obrázek podíváte z různých úhlů, budete moci obličeje snáze rozpoznat. Abychom vám to usnadnili, označili jsme obličeje na obrázku níže.

Pokud se vám podaří odhalit všech 10 skrytých tváří za pouhých 20 sekund, gratulujeme. Studie naznačují, že čím více si procvičujete mozek složitými hádankami, tím větší je pravděpodobnost, že budete mít zdatný mozek.

Chcete dělat další podobné výzvy? Pokud ano, podívejte se do této kategorie.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.