Accueil » ZPRÁVY » Stefanos Tsitsipas se rozchází s Markem Philippoussisem

Stefanos Tsitsipas se rozchází s Markem Philippoussisem

Sportovní partnerství Stefanose Tsitsipase a Marka Philippoussise trvalo necelý rok. Řecký tenista vždy vyjadřoval australskému trenérovi velký obdiv, ale zdá se, že v posledních měsících se něco pokazilo.

Tsitsipasův 2023, navzdory mnoha prestižním úspěchům, zatím nepřidal žádný titul. Finále na Australian Open a turnaji ATP 500 v Barceloně, semifinále v Římě: to je bilance 24letého hráče z Atén.

Dokonce i na Internazionali BNL d’Italia, zejména proti Daniilu Medveděvovi, se Tsitsipas pohádal se svou matkou Julií Apostoliovou a projevil jistou nervozitu.

Tsitsipasovo partnerství s Philippoussisem skončilo.

„Děkuji za příležitost být součástí vašeho týmu.

Byla to skvělá cesta a zkušenost, jsem hrdý na to, čeho jsme společně dosáhli za krátkou dobu, kterou jsme měli. Přeji ti do budoucna zdraví, štěstí a úspěchy na hřišti i mimo něj,“ napsal Philippoussis na svůj účet na Instagramu poté, co zveřejnil fotografii s mužem, který se nyní může nazývat jeho bývalým studentem.

Tsitsipas, který je na sociálních sítích vždy velmi aktivní, se k rozchodu s Philippoussisem zatím veřejně nevyjádřil. Stále není jasné, co přimělo Řeka k ukončení jejich partnerství, nebo zda rozhodnutí učinil přímo Australan.

Tsitsipas se pokusí vyhrát svůj první grandslam na Roland Garros, což je major, na kterém se v roce 2021 dostal do finále. Byl to Novak Djokovič, kdo zabránil Řekovi slavit svůj první úspěch na Slamu. Tsitsipas se dostal do dvousetového vedení, ale musel ustát tvrdý srbský return.

Stejné finále otevírá minikrizi a zasadí Řekovi velkou ránu. Stefanos Tsitsipas bude prozatím pokračovat ve spolupráci se svým otcem Apostolosem Tsitsipasem, hráčem, který se již soustředí na Paříž, kde se pokusí vyhrát svůj první grandslam na Roland Garros.

Foto: Getty Images

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.