Accueil » Zvířata » Sní i domácí zvířata? Odpověď odborníků

Sní i domácí zvířata? Odpověď odborníků

Pravděpodobně jste už někdy viděli psa, který si v klidu zdřímnul. Psi mají tendenci štěkat a dělat prudké pohyby, když sní. Zatímco jiná zvířata, například kočky, mají tendenci se schoulit; mohou spát tak klidně, že si najednou myslí, že si hrají s klubíčkem příze.

Je překvapivé, že si někteří lidé myslí, že naše domácí zvířata nesní. Jejich mozky jsou totiž strukturálně velmi podobné našim.

Také tým vědců z Massachusetts provedli studii o spánku krys. Došli k závěru, že zvířata sní o věcech, které dělala během dne.

Krysy byly v bludišti, kterým musely celý den procházet. Ale v noci, když spal, se tyto vzorce opakovaly. Vědci dospěli k závěru, že se mu o bludišti zdálo, uvádí Psychology Today.

„Není pochyb o tom, že si zvířata pamatují vše, co udělala. A činí tak ve spánku prostřednictvím snů. Je to přesně co lidé dělají, když sní“.

Sní i domácí zvířata? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram
Kočky mají podobné fyzické epizody jako psi

Veterinární neurolog Adrian Morrison, který sepsal zprávu o výše uvedeném výzkumu, pak vysvětluje, co se děje během spánku zvířat. Kočkovité šelmy tedy ve snech projevují dravé chování tím, že plánují, jak se dostanou k potravě.

Nakonec biologové Amish Dave a Daniel Margoliash z Chicagské univerzity zkoumali mozky mandrilů diamantových a zjistili něco podobného.

Tito ptáci se nerodí s melodiemi svých písní vrytými do mozku. Místo toho se je musí naučit zpívat. Podle výzkumu se u nich v bdělém stavu po každém zpěvu aktivují neurony v části předního mozku zvané robustus archistriatalis.

Závěrem, ptáci se cvičili ve zpěvu ve spánku.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.