Accueil » ZPRÁVY » Rozloučení s Paříží? Boris Becker ruší plány Rafaela Nadala na odchod do důchodu

Rozloučení s Paříží? Boris Becker ruší plány Rafaela Nadala na odchod do důchodu

Roland Garros začíná v neděli a čtrnáctinásobný šampion Rafael Nadal je poprvé od roku 2004 mimo losování! Šestatřicetiletý Nadal vynechal svůj oblíbený turnaj kvůli zranění kyčle, z něhož se přes veškerou snahu nedokázal zotavit, a plánuje odejít do důchodu v roce 2024.

Šestinásobný vítěz majorů Boris Becker přeje Rafovi štěstí a říká, že si zaslouží ukončit svou neuvěřitelnou kariéru na tenisovém kurtu. To by se mohlo stát příští léto na pařížské olympiádě 2024 na Roland Garros, kde je Nadal zvyklý hrát.

Nadal uspořádal tiskovou konferenci, na které oznámil své plány, a doufá, že se v roce 2024 vydá na rozlučkové turné a zahraje si na velkém turnaji, který miluje, pokud mu to tělo dovolí. Španěl by si rád znovu zahrál na olympijských hrách, i když vše závisí na jeho těle a na tom, jak bude probíhat jeho zotavení.

Od loňského srpna odehrál Rafa pouhých 13 zápasů, z nichž pět vyhrál a udržel se v první patnáctce díky 2000 bodům ATP, které získal na nedávném French Open. Nadal prošel obtížným obdobím v druhé polovině roku 2022 a jeho situace se nezměnila ani na začátku současné sezóny.

Rafa utrpěl dvě porážky na US Cupu, hrál z formy, ale přesto na Australian Open podal svůj nejlepší výkon.

Boris Becker se vyjádřil k možnému poslednímu turnaji Rafaela Nadala.

Obhájce titulu si ve druhém kole proti Mackenzie McDonaldové poranil levou kyčel a utrpěl tak ránu, která ukončila jeho kariéru.

Nadal se snažil zotavit pro antukovou šňůru nebo Roland Garros na vlastní pěst. Jeho pokrok byl však příliš pomalý na to, aby mohl uvažovat o soutěži. Veterán stráví příštích několik měsíců s rodinou a bude dělat věci, které mu léta chyběly.

Pokud se uzdraví, měli bychom ho vidět na trati v 2024, protože si zaslouží ukončit kariéru za svých podmínek. poté, co našemu sportu v předchozích dvou desetiletích tolik dal. „Všichni sportovci přetěžovali svá těla.

Mám za sebou operaci a nechci, aby se to stalo Rafovi nebo komukoli jinému. Rafa už není na Roland Garros a to je konec jedné éry. Překvapuje mě, že tu nikdy neprohrál finále, vyhrál všech 14. Vždycky se mu to povedlo. Rafa by mohl příští rok na pařížské olympiádě ukončit kariéru.

Je to jeho oblíbený turnaj a jeho oblíbený kurt; svůj poslední zápas by mohl odehrát na kurtu Philippe-Chatrier, ale to bude záležet na tom, co se bude dít dál. Doufám, že na tenisovém kurtu skončí na vysoké noze, i když ho to bude stát hodně úsilí,“ řekl Boris Becker.

Rafael Nadla bude po blíže neurčenou dobu odpočívat, nebude trénovat, aby nechal své tělo odpočívat a užíval si věcí, které v posledních dvou desetiletích nemohl dělat. Vrátit by se mohl na listopadový Davisův pohár.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.