Accueil » ZPRÁVY » Roland Garros, příběh odstoupení Nicka Kyrgiose z turnaje

Roland Garros, příběh odstoupení Nicka Kyrgiose z turnaje

V roce 2023 se pařížští fanoušci budou muset obejít bez talentovaného Nicka Kyrgiose. Oficiálním důvodem je, že se stále zotavuje z operace kolena během kvalifikace Australian Open, a proto v roce 2023 ještě neodehrál ani jeden zápas.

Podle jeho agenta Daniela Horsfalla v rozhovoru pro Canberra Times je však skutečným důvodem Kyrgiosovy absence na French Open zranění nohy, které utrpěl během vloupání, jež se odehrálo na začátku tohoto měsíce v domě jeho matky v australské metropoli.

Dynamika Nickova údajného zranění však zatím nebyla objasněna policejními složkami, které se na incidentu podílely.

.

Rekonstrukce skutečností

Na začátku května se Nick Kyrgios a jeho matka stali obětí nešťastného vloupání.

V pondělí 1. května kolem 8:30 ráno (podle zpráv místních médií) žena viděla, jak se do jejího domu vloupal zloděj a pod pohrůžkou použití zbraně požadoval, aby mu vydala klíče od vozu Tesla Model X Nicka Kyrgiose, a ptal se, jak ho řídit.

Tenistovi naštěstí přišla na pomoc technika v jeho autě. Jakmile zloděj opustil dům, matka Nicka Kyrgiose okamžitě zalarmovala svého syna, který rychle zavolal policii a poté pomocí speciální aplikace pro řízení vozu Tesla nařídil omezení rychlosti.

Tímto způsobem se policii podle zpráv podařilo po krátké honičce zkrátit útěk 32letého muže. Čas dopadení uprchlíka, který je obviněn z vloupání s přitěžujícími okolnostmi, nezastavení na žádost policie, řízení vozidla bez řidičského oprávnění a kladení odporu veřejnému činiteli, byl údajně kolem 9.05, pouhých 35 minut po jeho násilném útoku na dům Kyrgiosovy matky.

Vše pro pár skončilo dobře, i když Nick později přiznal, že ho incident obzvláště zasáhl: „Poslední dva dny byly těžké….. Moc jsem toho nenaspal a trochu jsem se trápil. Vážím si veškeré podpory.“

Nck Kyrgios se poté zaměří přímo na turné na trávě, na kterém hraje svůj nejlepší tenis. V loňském roce dosáhl nejlepšího výsledku své kariéry, když se dostal do finále Wimbledonu proti Novaku Djokovičovi. Foto: Getty Images

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.