Accueil » ZPRÁVY » Roger Federer se vrací na turnaj ATP v Halle

Roger Federer se vrací na turnaj ATP v Halle

Roger Federer, desetinásobný šampion v Halle, se na svůj oblíbený turnaj vrátí 21. června. Švýcarský maestro opět nastoupí na centrální kurt, aby přijal poctu, protože organizátoři oslavují jeho neuvěřitelné výsledky na turnaji ATP 500 na trávě.Federer ukončil kariéru na loňském Laver Cupu, když se nedokázal zotavit z nepříjemného zranění kolena, které poznamenalo závěr jeho kariéry. Rogerův poslední zápas ve dvouhře se odehrál před dvěma lety ve Wimbledonu a o několik týdnů dříve hrál v Halle, jak to často dělal v předchozích dvou desetiletích.

Federer má v Halle bilanci 69-8, při 18 cestách do Německa získal deset trofejí a před porážkou ve druhém kole při své poslední návštěvě dosáhl 17 čtvrtfinále v řadě. Roger debutoval v Halle v roce 2000 a prohrál ve čtvrtfinále s Michaelem Changem.

V následujících dvou sezónách ho z trůnu sesadili Patrick Rafter a Nicolas Kiefer a Švýcar v roce 2003 otočil vývoj a získal svůj první titul v Halle.

Roger Federer bude v Halle oceněn 21. června.

Federer zažil neuvěřitelnou sérii a do roku 2008 získal pět trofejí v řadě, o rok později dosáhl dalšího finále a prohrál s Lleytonem Hewittem.

V letech 2013-2015 Švýcar opět dominoval a v roce 2017 získal titul bez ztráty setu. V roce 2018 ho ve finále zastavil Borna Čorič a v roce 2019 slavil Roger v Halle svou desátou a poslední korunu.

Švýcar hrál na svém oblíbeném turnaji naposledy v roce 2021 a chtěl se naposledy pokusit navzdory bolestem kolena. Federer porazil Ilju Ivašku, než ve druhém kole prohrál s Felixem Augerem-Aliassimem 4:6, 6:3, 6:2, čímž ukončil svou sérii 17 čtvrtfinálových účastí v řadě!

Mladík dal 13 es a měl pouze jeden brejkbol. Federer ho proměnil a vyhrál první set, v dalších dvou však ztratil půdu pod nohama. Auger-Aliassime využil tři z 15 brejkbolů, dostal se do vedení a zůstal v boji o titul.

Zkušenější hráč v prvním setu ubránil své čtyři šance na brejk a na returnu využil svou jedinou příležitost dostat se do vedení. V prvních pěti hrách nepustil ani bod, než se Federer za stavu 2-3 ocitl před dvěma brejkboly.

Zachránil je silným a pružným podáním. Zachránil je mocným podáním a vzal zápas do svých rukou. Švýcar si v následující hře vytvořil jedinou šanci na brejk forhendovým winnerem po čáře (150 km / h) a proměnil ji bekhendovým winnerem po čáře, čímž se dostal do vedení 4-3.

Za stavu 5-4 při podání Rogera trefil dva winnery na 15-40, čímž eliminoval brejkboly, a set získal vítězným volejem, který mu dodal odvahu. Felix po první smeči druhé sady ztratil pouhých sedm bodů.

Udržoval tlak na svého soupeře a využil svou devátou příležitost k brejku od začátku zápasu, aby získal set a šel do vedení. Federer se ve čtvrté a šesté hře trápil na servisu, nevyužil pátou příležitost k brejku a prohrával 4:2.

Felix uzavřel set ve velkém stylu a v tie-breaku ještě více přitlačil, když po prvním smeči ztratil pouhé dva body. Kanaďan se dvěma brejky dostal do vedení 4:0 a za stavu 5:2 šel esem do vedení.

Roger Federer se v úterý znovu objevil na sociálních sítích, aby odpověděl na otázky fanoušků, a mimo jiné potvrdil, že se do Wimbledonu nevrátí jako komentátor a že nemá v plánu stát se trenérem.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.