Accueil » Zvířata » Rizika spaní se psy nebo kočkami

Rizika spaní se psy nebo kočkami

Spaní se psy nebo kočkami může být běžným a zdánlivě neškodným zdravotním návykem, ale nese s sebou rizika.

Spánek je důležitá činnost pro tělo, protože během spánku se tělo zotavuje a mozek se obnovuje z každodenních zážitků.

Podle Dr. Erica J. Olsona, některé faktory spojené s poruchami spánku, jako je stárnutí a těhotenství, mimo jiné mění spánek.

Spánkové cykly

Dobře se vyspat, Měli byste naprogramovat 90minutové cykly a na konci tohoto cyklu zastavit. Lidé by měli obnovit svou energii během čtyř až šesti cyklů. Je nezbytné vytvořit tmavé prostory, kde není možné vnímat žádný hluk ani „vizuální podněty“.

Zdroj: Capture Instagram

Je důležité si uvědomit, že spánek má několik fází, některé jsou mírnější než jiné, během nichž se tělo obnovuje a regeneruje. Mozek se v tomto procesu obnovuje. dynamika spánku.

Rizika spaní s domácím mazlíčkem

Spánkový institut, který má pobočky v Santiagu de Chile, Panamě a Madridu, uvádí, že spaní s domácími mazlíčky je běžným zvykem, který vyvolává příbuzné nemoci mezi zvířaty a lidmi, jež mění spánek, jako jsou:

Háďátka: Měchovci jsou parazité dlouzí nejméně 0,5 palce, kteří přirozeně napadají tenké střevo.

Pásový opar: Podle Mayo Clinic je nejčastější infekcí spojenou s plísněmi na kůži pásový opar, „kožní vyrážka způsobená plísňovou infekcí“, která v mnoha případech souvisí s atletickou nohou a šíří se po kontaktu jedné osoby s druhou nebo od infikovaného zvířete. Hlavním charakteristickým příznakem je svědění kůže, které vede ke vzniku šupin na hýždích, ruce a/nebo nohy.

Zdroj: Capture Instagram

Existují také nemoci způsobené infekcí bakterií Bartonella, která vzniká v důsledku kočičího kousnutí nebo poškrábání.

ZávěremI když je důležité poukázat na přínosy společnosti domácích mazlíčků, jako je boj s krevním tlakem, úzkostí, depresí, stresem atd., nemělo by se zapomínat, že spánek s nimi přináší i zdravotní rizika.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.