Accueil » ZPRÁVY » Rafael Nadal: nástěnná malba velikosti v Perthu

Rafael Nadal: nástěnná malba velikosti v Perthu

V lednu 2020 se konal první ročník ATP Cupu, který hostil nejlepší světové hráče v Sydney, Brisbane a Perthu. Mezi těmito vysoce postavenými soutěžícími byl i světová jednička Rafael Nadal, který usiloval o další týmový titul pro Španělsko poté, co na konci roku 2019 dobyl finále Davisova poháru.

Nadal vedl Španělsko proti Japonsku, Uruguayi a Gruzii v RAC Areně v Perthu a dostal obrovskou poctu jen několik týdnů před zahájením turnaje. Rafa obdržel svou nástěnnou malbu v Perthu spolu s Keiem Nišikorim a dalšími hvězdami a organizátoři přivítali devatenáctinásobného šampiona Major.

.

Španěl hrál v Perthu dobře a vyhrál všechny tři zápasy 16. kola, aby se kvalifikoval do Sydney a zůstal v boji o titul. Rafa začal zápasem proti Nikolozu Basilašvilimu a vyhrál 6-3, 7-5. V prvním kole se Rafa utkal s Nikolozem Basilašvilim.

Španěl se ve druhém setu trochu trápil, ale díky pozdnímu brejku se vyhnul rozhodujícímu zápasu. Ve druhém utkání proti Pablu Cuevasovi Nadal zvýšil obrátky.

Rafael Nadal soutěžil v Perthu na začátku roku 2020.

Španěl porazil Uruguayce 6-2, 6-1 za hodinu a 13 minut, přičemž po otevření ztratil devět bodů a připustil čtyři brejky, aby kontroloval tabulku výsledků.

Rafa bojoval s Yoshihito Nishioka a vyhrál 7-6, 6-4 za dvě hodiny a osm minut, aby poslal Španělsko do posledního 16. místa. Nadalova první prohra v Poháru ATP přišla ve čtvrtfinále proti Davidu Goffinovi.

Světová jednička zvítězila 6-4, 7-6. Belgičan zvítězil po dvou hodinách a 23 minutách, když odvrátil osm z deseti příležitostí k brejku a třikrát ukradl Nadalovi podání a zvítězil.

Přesto Španělsko postoupilo do semifinále a Rafa se utkal s Alexem De Miñaurem. Mladý hráč hrál před domácím publikem dobře, než Nadal ve velké bitvě zvítězil 4:6, 7:5, 6:1.

Nadal se připravoval na své 55. setkání s Novakem Djokovičem, ve finále se proti sobě postaví Srbsko a Španělsko. Rafa prohrál 6-2, 7-6 a nedokázal tak vyhrát zápas pro Španělsko a zajistit mu titul.

Djokovič trefil 12 es a povolil pouze 14 bodů po prvním úderu. V prvním setu zachránil pět brejkbolů a dvakrát ukradl Nadalovi podání. Ve druhém setu Rafa podával lépe a držel s Novakem krok poté, co v závěru zápasu zachránil dva brejkboly.

V tie-breaku však prohrál a utrpěl další porážku se Srbem na tvrdém povrchu. To byla Rafova jediná zkušenost s ATP Cupem, další dva ročníky vynechal kvůli zranění.

Rafael Nadal si v roce 2023 už nezahraje, možná v listopadovém Davisově poháru, protože odpočívá, aby se zotavil ze zranění, které utrpěl na lednovém Australian Open.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.