Accueil » ZPRÁVY » Rafael Nadal na Roland Garros hrát nebude: emotivní vzkaz Caspera Ruuda

Rafael Nadal na Roland Garros hrát nebude: emotivní vzkaz Caspera Ruuda

„Zranění se nevyléčilo tak, jak jsme chtěli, tvrdě jsme pracovali, abychom se pokusili vrátit na kurt. Ale je nemožné, abych hrál na Roland Garros. Je to škoda po tolika letech, je to pro mě velká událost.

Je to těžké, ale moje tělo rozhodlo za mě. V příštích několika měsících nebudu hrát. Cílem by mohlo být znovu hrát Davis Cup a začít dobře v 2024, se zárukou konkurenceschopnosti.

Možná bude rok 2024 mým posledním rokem na kurtu“. Rafael Nadal oznámil, že v příštím ročníku Roland Garros hrát nebude a že rok 2024 by mohl být jeho posledním rokem na okruhu.

Tato zpráva zasáhla mnoho tenisových fanoušků, kteří vyrůstali s mýtem španělské legendy.

Ruud komentuje porážku Rafaela Nadala na Roland Garros

Casper Ruud po své semifinálové prohře s Holgerem Runem v Římě poslal soucitnou zprávu svému největšímu idolu.

„O jeho účasti na Roland Garros se hodně spekulovalo. Jsem si jistý, že udělal všechno pro to, aby byl připravený a fit. Samozřejmě není možné ho nepovažovat za favorita, když hraje v Paříži.

Myslím, že se z fyzického hlediska hnal za nemožným cílem,“ řekl Ruud na tiskové konferenci. „Hodně trpěl. Myslím, že to bylo dobré rozhodnutí vzít si několik měsíců pauzu.

Příští rok by mohl být jeho poslední. Kdo ví? Doufám, že svou kariéru ukončí stylově a důstojně. Jsem si jistý, že je to i vaše přání.

Myslím, že je to normální, je to nevyhnutelné pro každého hráče. Nastane okamžik, kdy vaše kariéra skončí. Roger Federer ukončil kariéru v loňském roce. Vypadá to, že Rafa je další legendou, která ukončí kariéru.

Za rok ho uvidíme tady v Římě nebo v Paříži. Doufám, že se mu jeho přání splní. Před příjezdem do Paříže bude muset Ruud příští týden odjet také do Ženevy.

Turnaj, na kterém bude nejvýše nasazeným hráčem. Casper Ruud bude muset letos na Roland Garros obhajovat body z loňského finále, které vyhrál v Paříži, což bylo jeho první finále na turnaji této úrovně. foto: Reuters

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.