Accueil » Zvířata » Psi, veterinář bije na poplach: těchto 5 plemen je nebezpečných

Psi, veterinář bije na poplach: těchto 5 plemen je nebezpečných

© Psi, veterinář bije na poplach, těchto 5 plemen je nebezpečných

Podle některých odborníků na chování zvířat jsou genetika může mít vliv na každodenní chování. Ale když jste zvyklí na psy, víte, jak moc se na nich socializace a výchova jsou rozhodující pro další dobrodružství. Proto máme z lásky k nim tendenci to přehánět. Především je milujeme příliš, abychom odvrátili smůlu. Nebo jsme jako dítě více než kdy jindy motivováni k tomu, abychom je hned naučili dobrým mravům.

1. Pitbull

Poprvé se ve Spojených státech objevil na počátku 20. století. kříženec buldočka a teriéra. V ideálním případě by toto plemeno spojovalo atletické vlastnosti prvního plemene s odvahou druhého. V soutěžích ve vábení býků jsou v kurzu. Tváří v tvář býkovi je pro tyto psy výzvou dostat se pryč, aniž by ztratili příliš mnoho peří. Až na to, že se vše zvrhne rychlostí blesku!

Veterinář odhaluje pět nejnebezpečnějších psích plemen na světěZdroj: Capture Instagram

Ač to může znít divně, je nejméně obávaný z této pětice. Při správném vzdělání a výcviku může být přátelský, rezervovaný nebo reaktivní. Stručně řečeno, je to rozhodující nebo zlomové!

Přečtěte si více
Objevte nejčastější chyby, které děláte se svou kočkou

2. Stafordšírský bulteriér

Energický, Tito psi jsou opravdu hraví. Navzdory své průměrné velikosti jsou díky své krátké srsti a svalům vidět na míle daleko. HyperaktivníPotřebují se dostat na čerstvý vzduch, a to nejen kvůli uspokojení svých přirozených potřeb!

Veterinář odhaluje pět nejnebezpečnějších psích plemen na světěZdroj: Capture Instagram

Když se cítí ohroženi, tito psi zdesetinásobí svou sílu. V touze svést svého pána provádí jeden výkon za druhým. Je to anděl strážný, který se věnuje těm nejmenším, a v případě vnějšího ohrožení je na něj spolehnutí!

3. Rottweiler

Oblíbený u policistůTito psi mají děsivý vzhled. A mají k tomu dobrý důvod: jejich silná, štíhlá těla odstrašují narušitele pořádku. A co víc, z jejich vážného pohledu běhá kolemjdoucím mráz po zádech.

Veterinář odhalil pět nejnebezpečnějších psích plemen na světěZdroj: Capture Instagram

V římských dobách se tito psi používali k hlídali stádo. Pro zajímavost, jejich název pochází z malého německého městečka.

Přečtěte si více
3 tipy, jak udržet vaši kočku šťastnou

4. Brazilská fila

Jejich velký fyzický kontext nás nechává přemýšlet. Ze všech psů v tomto žebříčku jasně vyčnívají.

Veterinář odhaluje pět nejnebezpečnějších psích plemen na světěZdroj: Capture Instagram

Osobnost silný s složitý temperamentJe těžké vědět, co s nimi dělat. Dávejte pozor, abyste nezaměnili problém s chováním, jako je agresivita, s genetickou charakteristikou, o které jsme hovořili výše.

5. Argentinský mastif

Tito psi se nebojí ničeho, a už vůbec ne provokují velkou kořist jako je puma nebo divoké prase.

Přečtěte si více
Virální video žraloka útočícího na kajak pro sportovní rybolov

Veterinář odhaluje pět nejnebezpečnějších psích plemen na světěZdroj: Capture Instagram

Související navždy dětemNasadí svůj život, aby jim poskytli podporu a laskavost!

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.