Accueil » Zvířata » Psi podle studií dokáží rozpoznat špatné lidi

Psi podle studií dokáží rozpoznat špatné lidi

Je rozšířený názor, že psi dokážou rozlišit dobré a špatné lidi. I když je sporné, zda psi chápou pojmy dobrý a špatný, dokáží rozlišit důvěryhodné a nedůvěryhodné lidi.

Studie o chování psů ukázaly, že psi skutečně vycítí, když je někdo nepoctivý. Navíc si takového člověka zapamatují a v budoucnu se před ním budou mít na pozoru.

Experiment ukázal, že zvířata dokáží vycítit, kdo je na jejich pána milý a kdo ne. A podle toho se také chovají.

Přečtěte si více
Veterináři odhalují srdcervoucí realitu nutnosti eutanazie zvířete

Psi vědí, komu věřit

Jdete po ulici a vidíte psa. vrčí na člověka bez zjevného důvodu. Jste na setkání s přáteli a váš domácí mazlíček vycení zuby na stejného člena party, kterého také nemáte rádi. Pokud máte psy, víte, o čem mluvíme… Ve skutečnosti to právě potvrdila věda. Psi jsou skutečně schopni rozpoznat špatné lidi.

Studie zveřejněná v časopise Science Direct ukazuje, že psi dokáží rozeznat dobrého člověka od méně dobrého. Dokážou dokonce vycítit, kdy je někdo nelaskavý a kdy je takový člověk spíše nepříjemný. To platí i v případě, že není konkrétně vůči nim. Ačkoli si mnozí toto chování spojují spíše s kočkami než se psy, tento výzkum ukázal, že tomu tak není.
Psi podle výzkumu dokáží rozpoznat zlé lidiZdroj: Capture Instagram

Studie je založena na experimentu provedeném s majiteli psů. Zvířata dostala nádobu, kterou měla otevřít. Protože to nedokázala udělat sama, požádala někoho, v tomto případě jednoho z výzkumníků, o pomoc. Psi pak reagovali třemi různými způsoby: pomohli majiteli psa nebo zůstali pasivní. Nebo pomoc odmítli.

V dalším krokuvýzkumníci, kteří byli požádáni o pomoc, komunikovali se psy tak, že jim nabídli pamlsek. A zvířata byla mnohem vnímavější k jednání s lidmi, kteří jejich pánům pomohli, nebo se alespoň chovali pasivně, než s těmi, kteří se k nim otočili zády a nepomohli jim.

Přečtěte si více
Pes odmítá nechat dítě spát samotné, když rodiče zjistí proč, zavolají policii

Co to znamená?

Znamená to, že zvířata nejednají vždy ve svém vlastním zájmu. V tomto případě se skutečně lidé, kteří nepomohli svým majitelům, nechovali ke psům ani dobře, ani špatně. Ze studie vyplývá, že psi prostě cítili, že se ke svým majitelům nechovají hezky, a proto s nimi také nechtěli jednat.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.